Seychelles

Destinacioni:
Vendosni destinacionin e vlefshem
Check In:
Check Out:
Te rritur:
Fëmijë:
1. Mosha
2. Mosha
3. Mosha
4. Mosha
Zgjidh numrin minimal të yjeve:

Seychelle eshte nje destinacion unik pushimesh i njohur per bukurite e rralla natyrore, reren e bardhe, detin me ujra te kristalta, pyjet e gjelberta, formacionet shkembore, malet piktoreske, klima ngrohte gjate gjithe vitit e shume bukuri te tjera, i bejne Seychelles nje ishull endrash per pushime. Arqipelagu perbehet nga 115 ishujt me te vjeter oqeanor ne Bote, ndodhet ne pjesen perendimore te Oqeanit Indian. Seychelle kane klime te bute tropikale gjate gjithe vitit, me temperatura qe varjojne nga 24° deri ne 33° celcius, e ndodhur jashte rrethit te cikloneve nuk karakterizohet nga mote ekstrem, per kete arsye Seychelle eshte i pershtatshem per pushime gjate gjithe vitit. Seychelle ka nje popullsi prej 87000 banoresh te vendosur ne tre ishujt kryesore Mahé, Praslin dhe La Digue. Karakteristike jane breshkat gjigante te ndodhura pothuajse ne te gjithe ishujt. Ky Arqipelag do t’ju mahnise me biodiversitetin e flores dhe faunes unike.

Oferta speciale për Seychelles

Au Fonde De Mer View Self

Au Fonde De Mer View Self

Anse Royale, Anse Royale Anse Royale
për 7 netë
p.P. 485.66 €
Bois D'amour

Bois D'amour

Anse Reunion La Digue, Seychelles
për 7 netë
p.P. 466.20 €
Cabanes Des Anges

Cabanes Des Anges

Anse Reunion, La Digue, Seychelles
për 7 netë
p.P. 483.00 €
Cerf Island Resort  ( +7 vjec)

Cerf Island Resort ( +7 vjec)

Cerf Island Seychelles, 0000 Cerf Island
për 7 netë
p.P. 1,433.60 €
Copolia Lodge Hotel

Copolia Lodge Hotel

Sans Soucis Road, 00248 Victoria
për 7 netë
p.P. 687.65 €
Denis Privat Island

Denis Privat Island

Denis Island, Seychelles
për 7 netë
p.P. 2,735.04 €

Sugjerimet e Amara Travel për Seychelles

Cabanes Des Anges

Cabanes Des Anges

Anse Reunion, La Digue, Seychelles
për 7 netë
p.P. 483.00 €
Bliss Boutique Hotel

Bliss Boutique Hotel

Glacis - Mahe, 01 Glacis, Seychelles
për 7 netë
p.P. 664.37 €
Eden Bleu Hotel

Eden Bleu Hotel

Eden Island, Mahe, Eden Island
për 7 netë
p.P. 1,429.68 €