Maldives

Destinacioni:
Vendosni destinacionin e vlefshem
Check In:
Check Out:
Te rritur:
Fëmijë:
1. Mosha
2. Mosha
3. Mosha
4. Mosha
Zgjidh numrin minimal të yjeve:

Cmimet e hoteleve jane perfundimtare, te gjitha taksat jane te perfshira. Per te rezervuar transferten nga aeroporti i Males ne hotelin e perzgjedhur me hidroplan, motoskaf apo linje e brendshme ajrore ne varesi te vendodhjes se Hotelit, ju duhet te kaloni ne hapin e fundit ne te cilen plotesohen te dhenat e klientit. Tek forma e prenotimit ju mund te shtoni gjithashtu sherbime te tjera shtese si vakte te paperfshira, darken Gala te Vitit te Ri etj.
Bileta e avjonit vajtje ardhje Tirane-Male-Tirane eshte me pagese shtese, me kompanine Austrian Airline duke filluar nga 610 euro personi, me kompanine Turkish Airline nga 710 euro personi.
Infomacion per Vize hyrese ne Maldives
Per te udhetuar ne Maldive, nuk ju duhet te aplikoni paraprakisht per vize pasi ate e perfitoni falas pas mberritjes ne Aeroport. Mjafton te keni pashaporte te vlefshme, bilete avjoni te konfirmuar vajtje ardhje si dhe rezervim hoteli.


Te udhetosh ne perrallen Maldives do te thote, te largohesh nga zhurmat dhe kaosi i botes normale, te depertosh ne qetesine shpirterore dhe natyrore qe te rrethon.
Plazhet me rere te bardhe , palma te larta dhe shumllojshmeria e botes nenujore shijohet ne kete parajse te vendosur mbi toke.
Jo vetem natyra por edhe resortet luksoze, vilat private mbi uje, levizja me hidroplan e ben akoma me te vecante kete vend magjik.
Maldivet, janë një shtet ishullor në Oqeanin Indian, në jugperëndim të Gadishullit Indian. Përbëhet prej 1200 ishujve prej të cilëve 200 janë të banuar, ndërsa 80 tjerë shfrytëzohen vetëm për turizëm.
Klima ne Maldives eshte tropikale e ndikuar nga afersia me Azine Jugore ne veri. Kjo Shkakton ngrohjen jo ne menyre te njetrashme te tokes dhe ujit. Sasia mesatare vjetote e reshjeve eshte 254 centimetra. Sezoni me i mire per te udhetuar eshte nga Nentori deri ne Maj, ne pjesen tjeter te vitit ka me shume mundesi per reshje.

Oferta speciale për Maldives

Adaaran Club Rannalhi

Adaaran Club Rannalhi

Rannalhi Island, 0, Maldives
për 7 netë
p.P. 932.40 €
Adaaran Prestige Water Villas

Adaaran Prestige Water Villas

Adaaran Resorts 7th Floor, STO Aifaanu Building Boduthakurufaanu Magu, Male Republic of Maldives
për 7 netë
p.P. 2,486.40 €
Adaaran Select Hudhuranfushi

Adaaran Select Hudhuranfushi

North Male Atoll, Republic Of Maldives, North Male Atoll 20334, Maldives
për 7 netë
p.P. 1,072.26 €
Adaaran Select Meedhupparu

Adaaran Select Meedhupparu

Raa Atoll, 05160 Meedhoo
për 7 netë
p.P. 893.55 €
Angaga Island Resort And Spa 4

Angaga Island Resort And Spa 4

Angaga Island Resort & Spa ,South Ari Atoll
për 7 netë
p.P. 2,253.30 €
Bandos Island Resort & Spa

Bandos Island Resort & Spa

Bandos Island, 08480 Bandos
për 7 netë
p.P. 761.46 €

Sugjerimet e Amara Travel për Maldives

Adaaran Club Rannalhi

Adaaran Club Rannalhi

Rannalhi Island, 0, Maldives
për 7 netë
p.P. 932.40 €
Adaaran Prestige Water Villas

Adaaran Prestige Water Villas

Adaaran Resorts 7th Floor, STO Aifaanu Building Boduthakurufaanu Magu, Male Republic of Maldives
për 7 netë
p.P. 2,486.40 €
Bandos Island Resort & Spa

Bandos Island Resort & Spa

Bandos Island, 08480 Bandos
për 7 netë
p.P. 761.46 €