Hotel
Rezervim
Parametrat e kërkimit: , nga 02.06.2017 në 09.06.2017, +7 ditë, 2 persona
Destinacioni:
Vendosni destinacionin e vlefshem
Check In:
Check Out:
Te rritur:
Fëmijë:
1. Mosha
2. Mosha
3. Mosha
4. Mosha
Tesoro Hotel

Tesoro Hotel

Adresa: Main Street, Nikiana, 31100, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Pushime Ekonomike
675.78 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Në Nikiana, Lefkas, vetëm nëntë kilometra në jug nga kryeqyteti i ishullit ky hotel është ndërtuar tërësisht me materiale druri dhe guri, është vendi ku tradita takon kohët moderne, stili i shquar i linjës arkitektonike nderthuret ne menyre të përkryer me peizazhin madhështor. Pa pagesë Wi-Fi është në dispozicion në vende publike. 

Distancat

 • Portet: 8 km
 • Distance nga deti: 500 m
Loading Reviews...
Porto Galini

Porto Galini

Adresa: Porto Galini | Nikiana Lefkada Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Sugjerime Nga Amara Travel
834.68 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Kompleksi Turistik shtrihet në një sipërfaqe prej 40 hektarësh, përgjatë një plazhi të bukur të izoluar, ku mysafirët tanë mund pushojne ne ujërat smerald te detit Jon dhe të zbuloni këtë ishull të mrekullueshëm ku shkrihen nuancat blu dhe jeshile! Ndërtesa të veçanta të tipit ishull ne një total prej 135 dhomash dhe suitash të ndërlidhura me rrugica të mbushura me lule te cilat ju lidhin me plazhin duke krijuar një mjedis te kendshem për një përvojë të veçantë pushimesh. 

Distancat

 • Aeroporti: 30 km
 • Distance nga deti: 0 m
 • Distance nga qendra: 4 km
Loading Reviews...
Santa Marina Lefkada

Santa Marina Lefkada

Adresa: Agios Nikitas, 31080 Áyios Nikítas, Lefkada, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Sugjerime Nga Amara Travel
500.50 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Lefkada është një ishull në detin Jon të lë pa frymë në mes të Korfuzit dhe Kefalonias, aq afër kontinentit sa një urë pesëdhjetë metra i bashkohen te dy. Nje ishull i qetë dhe paqësor, ose i gjallë dhe kozmopolit, ofron një përzierje të kulturave dhe moshave. Plazhet me rërë të mrekullueshme rrethojnë kodrat e pjerrta shkëmbore që çojnë në malet e mbuluar me pisha. Ketu bashkohet dielli dhe deti për t'u bërë një. Miti, legjenda dhe historia jane kombinuar në një mjedis idilik, për të krijuar një kopsht të veçantë të Edenit. 

Distancat

 • Aeroporti: 45 km
 • Portet: 12 km
 • Distance nga deti: 350 m
Loading Reviews...
Eleana Hotel

Eleana Hotel

Adresa: Nikiana Nikiana, 31100 Nikiana, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
397.74 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Eleana hotel eshte nje hotel i ri, modern ne te cilin pushuesit do te gjejne relaks, komfort dhe nje cilesi te larte sherbimi,hoteli ndodhet ne fshatin Nikiana. Hoteli ka nje kapacitet prej 25 dhomash. Hoteli ofron mundesi argetimi per te gjitha moshat, aty ju do te gjeni pishine per te rritur, pishine per femije, lojera per femije, Jacuzzi dhe shume aktivitete tjera. Hoteli ofron nje restorant kryesor ne te cilin ju sherbehen vaktet kryesore me nje bufe te pasur dhe ne nje cilesi te larte, gjithashtu ne dispozicionin tuaj do te gjeni nje restorant a la carte i cili do te jete i hapur ne oret e pasdites duke ju sherbyer  ushqime te lehta shoqeruar me pije freskuese. 


Distancat

 • Aeroporti: 18 km
 • Distance nga deti: 100 m
Loading Reviews...
Porto Ligia Hotel 

Porto Ligia Hotel 

Adresa: Ligia, Lefkada Τ.Κ. 31 100 Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Sugjerime Nga Amara Travel
442.56 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Hoteli është i vendosur në një fshat të qetë peshkimi në periferi të Ligia me atmosferë tradicionale greke. Baret dhe tavernat shërbejnë pjatat tradicionale të kuzhinës greke, si dhe peshk të ndryshem dhe prodhime deti janë te zonës. Qyteti kryesor i Lefkas është vetëm 5 km larg dhe qendra të gjallë turistike e Nidrit 10 km. Është e mundur për të arritur të dyja këto vende nga shërbimi lokal urban. Ky hotel është i rekomanduar për të gjithë klientët të cilët janë në kërkim të cilësisë në një vend të qetë, në kërkim për argëtim, si dhe familjet me fëmijë. 

Distancat

 • Aeroporti: 20 km
 • Distance nga deti: 0 m
Loading Reviews...
Ionian Paradise

Ionian Paradise

Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
278.18 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Ionian Paradise Hotel ndodhet brenda qytetit me te frekuentuar nga turistet ne ishull. Hoteli ka nje peisash te mrekullueshem me peme frutore dhe kopshte plot me lule aromatike te ndryshme. Hoteli eshte i pershtatshem per femije, per te cilet ka lodra dhe libra te ndryshem por edhe per moshat e medha te cilet mund te argetohen me lojra tavoline qe jane vene ne dispozicion nga hoteli.

Distancat

 • Distance nga deti: 0 m
 • Distance nga qendra: 18 km
Loading Reviews...
Rouda Bay Hotel

Rouda Bay Hotel

Adresa: Mikros Gialos Main Street, Mikros Gialos, 31084, Grecia
Pushime Verore
278.18 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Rouda Bay Hotel ndodhet ne Paros te Lefkas, nje fshat relativisht i vogel ne pjesen jugore te Ishullit. Dy qytetet me te aferta jane Nidri 15km larg (i cili eshte vendi me i frekuentuar nga turistet ne te gjithe ishullin) dhe Lefkada 32 km larg (kryeqyteti i Ishullit). Afer ndodhen dhe fshatra te tjere.

Distancat

 • Distance nga deti: 0 m
 • Distance nga qendra: 32 km
Loading Reviews...
Vassiliki Bay Hotel

Vassiliki Bay Hotel

Adresa: Vassiliki, Vasilikí, 31100, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Pushime Ekonomike
Sugjerime Nga Amara Travel
396.90 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Vassiliki Bay Hotel eshte nje hotel i rinovuar rishtazi, i vendosur ne qender e Vasilikise. Atmosfera e ngrohte dhe familjare ju bejne te ndihenisi ne shtepi. Hoteli ofron 30 dhoma te rehatshme te gjitha te pajisura me ajer te kondicionuar, TV satelitor, minibar, banjo me tharese dhe dush. Shumica e dhomave kane pamje te mrekullueshme nga deti. Plazhi i Vasilikise ndodhet ne nje distance prej 70m. Ne nje distance te shkurter ne kembe pushuesit mund te gjejne taverna dhe dyqane te ndryshme. Hoteli ofron mengjes me bufe te hapur, parking dhe internet falas.


Distancat

 • Distance nga deti: 100 m
Loading Reviews...
Thalero Holidays Center

Thalero Holidays Center

Adresa: Ligia Lefkada Greece
238.14 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...
Hoteli është 4 min më këmbë nga plazhi. Rrethuar me pemë ulliri dhe e vendosur 300 metra nga  plazhi Lygia  në Lefkada, Thalero hotel ofron studiot e vetë-hotelierike me ballkone me pamje nga kopshti dhe pishinë. Klientet gëzojnë pa Wi-Fi dhe një dhomë pingpong.Çdo dhomë në Thalero Qendrën pushime përmban një TV dhe ajer te kondicionuar. Të gjitha njësitë përfshijnë një aneks kuzhine me frigorifer. Njësitë kanë një banjo private me dush.Mysafirët mund të pushojnë në pishinë bar që shërben pije dhe kafe nën palma. Hoteli ka një bibliotekë të vogël.Në 5 minuta më këmbë ka një treg dhe peshku mini taverna. Hoteli ndodhet 24 km nga Aktio Aeroporti dhe 5 km nga qyteti i Lefkada. Guests gëzojnë parkim falas private.

Distancat

  Loading Reviews...

  Lloji I sherbimit

  Filtro sipas cmimit

  Sipas yjeve

  Zgjidh numrin minimal të yjeve:

  Lloji I Akomodimit

  Facilitetet