duna-river-in-budapest

Pranvere ne Budapest

4 Dite/ 3 Nete
 
Budapest
Duke Filluar Nga • Pranvere ne Budapest

  Itinerari

  Dita e Parë

  Fluturimi direkt për në Budapest:Tirane-Budapest 22:35 23:55.
  Transferta aeroport-hotel.Sistemimi dhe fjetje në Hotel.

  Dita e Dytë

  Mëngjesi në Hotel.Vizitohen: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj.Kthimi ne hotel. Fjetje në Hotel.

  Dita e Tretë

  Mëngjesi në Hotel.Vizitohen: Vishegrad, Setendre, urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Fjetje në Hotel.

  Dita e Katërt

  Mëngjesi ne Hotel. Të lirë deri në transfertë për në aeroportin e Budapestit. Kthimi:Budapest-Tirane 14:25 15:50.