Sunmelia Beach Resort Hotel & Spa

Sunmelia Beach Resort Hotel & Spa

Adresa: Kizilagac mah No 21 Manavgat, 07600 Kizilagac, Turkey
Inaguruar 2014
Sunmelia Beach Resort Hotel & SpaSunmelia Beach Resort Hotel & SpaSunmelia Beach Resort Hotel & SpaSunmelia Beach Resort Hotel & SpaSunmelia Beach Resort Hotel & SpaSunmelia Beach Resort Hotel & SpaSunmelia Beach Resort Hotel & SpaSunmelia Beach Resort Hotel & SpaSunmelia Beach Resort Hotel & SpaSunmelia Beach Resort Hotel & SpaSunmelia Beach Resort Hotel & Spa
Parametrat e kërkimit:
 • Sunmelia Beach Resort Hotel & Spa:

  I ndertuar ne vitin 2014, ne bregdetin turistik te Sides  vetem 10 min larg saj dhe 1 ore larg aeroporit kombetar te Antalias nodhet ky resort i mrekullueshem qe ofron nje cilesi te larte sherbimi dhe akomodimi per te gjithe pushuesit e saj  duke ju ofruar ambjete te bukura  dhe zoteron nje siperfaqe prej 70.000 m2 .  Ne dispozicion te pushuesve jane ne total 471 dhoma te cilat ndahen ne : 316 dhoma standarte, 74 dhoma te medha me krevat marinari , 6 dhoma per handikapetet , 3 dhoma ekonomike , 57 dhoma familjare dhe 15 suita.  Ketu do te gjeni mundesi te pafundme argetimi dhe clodhje si : qender fitnesi ,spa,sauna , masazhe me trajtime te vecanta per trupin dhe lekuren tuaj, terrene sportive dhe sportet e ujit per te gjithe te apasionuarit e tyre , shezlongje pergjate pishinave te ndara ne 4 pishina per te rritur ( pishine e brendeshme ( sip 160 m2 dhe thellesi 140 cm), pishina e jashtme (sip . 1700 m2 dhe thellesi 140 cm), pishine me rreshqitese (sip 170 m2 dhe thellesi  140 cm) , pishine relaksuese ( sipe 170 m2  dhe thellesi 140 cm) dhe nje pishime per femije (sip 170 m2 me thellesi 35 cm), lunaparku eshte i hapur  6 muajt e vitit nga maji deri ne tetor, plazhi i ketij resorti  eshte i certifikuar me flamurin blu te pastertise dhe cilesise, kendlojrash per femije , anomacione show dhe spektakle pergjate gjithe qendrimit tuaj ne kete hotel. Baret dhe restorantet : Hoteli operon me sherbimin ultra  all inclusive dhe sherben ushqim dhe pije pergjate gjithe dites ne baret dhe restorantet e vena ne dispozicion duke ju ofruar nje shumllojshmeri perzgjedhjesh ne gatime nga guzhina turke dhe ajo nderkombatare. Restoranti kryesor – sherben vaktet kryesore te gatimit ne bufe te hapur me nje shumllojshme perzgjedhjesh ne ushqim. Kapaciteti i brendeshem 700 persona , kapaciteti i jashtem 1000 persona.  5 restorante a la carte do te jene ne dispozicionin tuaj qe sherbejne darken nga ora 19.00-21.30  ne ambjente luksoze me gatime te perzgjedhura . Turkish a la carte restorant – kapaciteti max 75 persona dhe sherben gatime speciale nga guzhina turke. Italian a la carte restorant – kapaciteti max 50 persona dhe sherben gatime speciale nga guzhina italaine . Chinese a la carte restorant - kapaciteti max 50 persona dhe sherben gatime speciale nga guzhina italaine.  Fish a la carte restorant - kapaciteti max 60 persona dhe sherben gatime speciale me baze peshku dhe prodhime deti. Mexican restorant - kapaciteti max 60 persona dhe sherben gatime speciale nga guzhina meksikane.  Patiserie bar – sherben embelsira ,caj dhe kafe pergjate gjithe dites . Lobby bar , pool bar ,beach bar , disco bar dhe vitiamin bar  -  sherbejne pije te ndryshme vendase dhe te importit , te ngohta dhe te ftohta , alkolike dhe joalkolike  si dhe kokteile me fruta dhe shije te ndryshme, akullore dhe embelsira.

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • All Inclusive

  Plazhe:

  • Plazh renor
  • Plazh Privat

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 70 km
  • Distance nga deti: 0 m
  • Distance nga qendra: 10 km

  Aktivitetet:

  • Shkolle zhytjeje
  • Ski ne uje me banane
  • Ekskursione te organizuara
  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Mbremje muzikore
  • Lundrim
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira
  • Akuapark
  • Arobi ne uje
  • Goditje me Hark
  • Bowling
  • Lojra elektronike
  • Animacione per te rritur
  • Qender Fitnesi
  • futboll
  • Live Music
  • Pingpong

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Kasaforte ne recepsion
  • Salle televizori
  • Restorant à la carte
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Akses per karrige me rrota
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Shezlonge dhe çadra ne plazh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Cocktailbar
  • Ashensor
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Wi-Fi falas
  • Dhome per Valixhe
  • Sherbim Mjekesor
  • Rreshqitese per femije
  • Rreshqitese per te rritur
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet
  • Loje me Shigjeta
  • Loje Shahu
  • Librari

  Sherbime per femije dhe bebe:

  • Animacione per femije
  • Baysitting/Kujdestar femijesh
  • Klub per femijet, Kopesht
  • Baby Cot
  • Mini aquapark
  • Menu ushqimi per bebe

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Kasaforte dhome
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • banje/tualet

  Te Perfshira Ne Pakete:

  • Fluturimi Charter ✓
  • Transferta ✓

  Vendndodhje e vecante:

  • landmark: Inaguruar 2014
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
  • Dhome dyshe Sandarte pamje nga toka

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   1.274,36 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome dyshe Standard partial sea view

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   1.307,62 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome familjare Standard

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   1.773,44 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome familjare partial sea view

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   1.879,46 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Side