Alexandros Palace

Alexandros Palace

Adresa: Tripiti, Ouranoupoli, 63075, Chalkidiki,Greece
Parametrat e kërkimit:
 • Alexandros Palace:

  Eshte nje nga hotelet me luksoze ne Halkidiki  i vendosur ne  fushen e Tripiti , prane maleve Athos me plazhin e vet privat me reren e arte me ujrat e mrekullueshme blu dhe me bimesine e dendur rreth e perqark tij.  I ndertuar ne vitin 2009 me nje arkitekture sa moderne aq edhe tradicionale, zoteron  nje siperfaqe prej 2500 m2. Eshte i vendosur ne nje shpat te gjelber qe arrin deri ne plazh. Hoteli ofron mundesi e pafundme argetimi duke u defryer nen tingujt e mizikes greke , duke praktikuar  sportet  tuaja te preferuara , duke shijuar pijen tuaj te preferuar ne barin rreth pishines dhe bregut te detit . Ketu do te ndjeni nje relaks trupor dhe shpirteror dhe bukurine e pejsazhit qe ju rrethon.  Hoteli kombinon arkitekturen tradicionale me stilin modern ne dhomat e rinovuara duke ju ofruar nje cilesi te larte sherbimi. Perbehet nga nje ndertese kryesore me 2 kate dhe ka 97 dhoma dhe suita luksoze. Ky hotel nuk do te ishte kaq gjigand nese nuk do te kishte dhe guzhinen e tij mjaft cilesore qe eshte nje nder me e njohurat ne kete zone turistike. Restoranti kryesor  A La Carta ofron nje pamje mbreslenese te detit  dhe servir  drekat dhe darkat fantastike  me specialitete te vecanta  te guzhines italiane , kineze , franceze dhe greke . Snack bar dhe restorant tavern qe ndodhen ne zonen e pishines  ofrojne ushqime mesdhetare shume te shijshme dhe mbreslenese.  Bari i pishines- servir per te gjithe te ftuarit kokteilet e mrekullueshme qe ju shuajne etjen ne ditet e nxehta te veres . Bari i teatrit – eshte ndertuar ne stilin e amfiteatrit  dhe ne  mes te tij ka skene qe organizohen kercime dhe animacione te ndryshme . Nga ketu mund te shikosh dhe nje pamje te mrekullueshme te detit te tij.

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Mengjes dhe darke e perfshire pa pijet

  Plazhe:

  • Plazh renor
  • Plazh Privat

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 110 km
  • Distance nga deti: 0 m

  Aktivitetet:

  • Shkolle zhytjeje
  • Ski ne uje
  • Ekskursione te organizuara
  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira
  • windsurfing

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Faks
  • Internet
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Dhoma pa duhan
  • Bar brenda hotelit
  • Internet kafe
  • Restorant à la carte
  • Numri I sallave te takimit: 1
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Cocktailbar
  • Taverne
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Wi-Fi falas
  • Shezlonget dhe cadrat ne plazh me pagese
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • TV
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • Kasaforte dhome
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • banje/tualet
  • Wi-Fi falas
  • facilitete per kafe dhe caj
  • Shapka
  • Frigorifer
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Halkidiki