Atlantica Grand Mediterraneo

Atlantica Grand Mediterraneo

Adresa: Ermones, Kompítsion 491 00,Korfuz,Greece
Parametrat e kërkimit:
 • Atlantica Grand Mediterraneo:

  Nese jeni duke kerkuar nje experience te paharruar pushimesh kete mund ta gjeni tek Sensimar Grand Mediterraneo Hotel, ketu nderthuret ne menyre te perkryer historia dhe arkitektuara karakteristike e ndertimit te hotelit sipas traditave greke. Hoteli shtrihet pergjate 110 hektar pemeve dhe pyjeve me pisha si dhe shkembinjve befasues per zhytje, ne lindje te ishullit te Korfuzit, ne bregdetin Jon. Hoteli ka 266 dhoma me soperfaqe 32 m2 dhe te dekoruara ne menyre moderne  dhe me ballkon per shijuar pamjen e mrekullueshme te detit dhe  resortit. Tipet e dhomave jane: Dhoma teke, Dhoma Double, Suita Junior, Dhoma Superiore me pishine private, dhoma ekzekutive me pishine private, vila me pishine private, 1 Suite presidenciale. Baret dhe restorantet: Te gjithe te ftuarit mund te shijojne ushimin dhe pijen e tyre te preferuar ne ambjentet qe hoteli ofron per to me nje standart te larte cilesie dhe sherbimi. Restorant kryesor  Medusa – ketu sherbehen te trija vaktet e sherbimit ne ambjent te hapur . Ushqimi ketu eshte mjaft i shijshem. Restoranti  “Thalatta”-  ketu sherbehet menu  a la carta dhe ndodhet  ne zonen e plazhit duke krijuar nje amjent mjaft romantik ne kaltersine e thelle te Jonit dhe refrenin e dallgeve ne sfond. Restoranti “Vertigo“ – Ketu sherbehet menu a la carta  me prodhime Italiane. Baret jane: Eros bar dhe Thalatta bar.

   

  Shërbimet:

  Informacion i rendesishem per te gjithe pushuesit:

  • Hoteli akomodon vetem te rritur mbi moshen 16 vjec

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Mengjes dhe darke e perfshire pa pijet

  Plazhe:

  • Plazh renor

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 17 km
  • Portet: 18 km
  • Distance nga deti: 0 m
  • Distance nga qendra: 17 km
  • Largesia nga qendra Historike: 12 km

  Aktivitetet:

  • Shkolle zhytjeje
  • Ski ne uje
  • Ekskursione te organizuara
  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Kalerim mbi kale
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Sauna
  • Faks
  • Internet
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Dhoma pa duhan
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Internet kafe
  • Salle televizori
  • Numri I sallave te takimit: 1
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Parkim I hotelit ( me pagese )
  • Qender tregtare
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Cocktailbar
  • Ashensor
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Dhome per Valixhe
  • Shezlonget dhe cadrat ne plazh me pagese

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • banje/tualet
  • vaske
  • Wi-Fi falas
  • facilitete per kafe dhe caj
  • Shapka
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Korfuz