Asteria Club

Asteria Club

Adresa: Uc Kum Tepesi, 07500,Belek
Parametrat e kërkimit:
 • Asteria Club:

  Nje resort i mrekullueshem qe ndodhet midis gjelberimit me pisha ne nje nga plazhet me te bukura te Rivieres turke vetem 30 min larg aeroportit te Antalias. Hoteli ofron kushte lukzose dhe nje cilesi te larte sherbimi dhe akomodimi per te gjithe pushuesit e saj per te kaluar pushime te mrekullueshme verore me deshiren e mire per tu rikthyer perseri.  Ky hotel eshte ndertuar ne vitin 1994 dhe eshte rinovuar ne vitin 2012, ka fituar nje sere cmimesh  per sa i perket pastertise dhe cilesise qe ajo ofron per klientet e saj si : Blue Flag ( Certificate Of 10th Year ), Blue Flag ( Foundation Of International Enviroment Education ), Zoover Holiday Reviews 2009 – 2010, Iso 22000 / 2005 ( Bureau Veritas ),Top Hotels 2007 – 2008, White Star, Luxair Awards 2010 – 2011, Neckermann Primo 2004, Zoover Recommended 2011, Zoover - The Best 25 Hotels Of The Turkey Awards, Holidaycheck - Quality Selection 2012. I ndertuar ne nje siperfaqje prej 120000 m2, ne 19 villa me 2-3 kate, ka ne total 495, standarte dhe familjare dhe 1140 shtreter. Dhomat ofrojne kushte shume te mira dhe jane te arreduara ne menyre moderne dhe elegante.  Hoteli ofron nje sere ambjentesh dhe aktivitetesh ne menyre qe ju te kaloni pushime te bukura, pishinen kryesore te jashtme me 2 rreshqitese 1227 m2, pishinen me Jacuzzi 24,8 m2, pishinen Odessea 40 m2, pishinen relax per te rritur, pishine per femije me 1 rreshqitese dhe pishine per beba, cadra dhe  shezlongje pergjate pishinave dhe ne breg te detit per tu clodhur dhe shijuar panoramen e mrekulluehme perreth qe kjo zone ofron, terrene sportive dhe sportet e ujit do te jene nje tjeter risi per ti provuar duke ju ofruar kenaqesi dhe adrenaline te larte.  Animacionet, show , spektakle muzike live per te gjitha ditet e qendrimit tuaj ne kete hotel. Qendra e fitnesit, jakuzzi , sauna dhe spa ofrojne trajtime speciale per trupin dhe lekuren tuaj duke ju dhene ndjesine e clodhje dhe kenaqesie. Ne dispozicion te femijeve jane kendi i lojrave, miniclub, pishina per femije etj. Baret dhe Restorantet: Hoteli operon me sherbimin ultra all inclusive dhe sherben ushqim dhe pije pergjate gjithe dites ne baret dhe restorantet e vena ne dispozicion me nje shumellojshme perzgjedhjesh ne gatime nga guzhina turke dhe ajo nderkombarare. Restorantin kryesor – ka nje kapacitet prej 500 persona ne ambjentet e brendshme dhe 650 persona ne ambjentet e jashtme, ku sherbehet te treja vaktet kryesore dhe vaktet e ndermjetme ne bufe te hapur me gatimet me te mira nga guzhina turke. Hoteli gjithashtu ofron 4 restorante A La Carte me pagese qe sherbejne darken tuaj nga ora 19.00-21.30 me nje shumllojshmeri perzgjedhjesh na gatime. Chinese a la carte restorant – sherben darken tuaj me specialitetet me te mira nga guzhina Kineze. Turkish a la carte restorant – servir specialitetet me te mira nga guzhina turke. Fish a la carte restorant – servir gatime speciale me baze peshku dhe prodhime deti . Italian a la carte restorant – servir gatime speciale nga guzhina italiane per te gjithe te ftuarit e saj. Bar Aspendos, Perge, Side, Odessa, Lobby and Cybele (bari ne pishine)- sherbejne  te gjitha llojet e pijeve duke filluar nga ato te ngrohtat te ftohtat, alkoolike dhe joalkoolike vendase dhe te importit, kokteile shumengjyreshe me shije te ndryshme.  

   

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Ultra All Inclusive

  Plazhe:

  • Plazh renor
  • Plazh Privat

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 34 km
  • Distance nga deti: 0 m
  • Distance nga qendra: 4 km

  Aktivitetet:

  • Ski ne uje
  • Ski ne uje me banane
  • Ekskursione te organizuara
  • Mbremje muzikore
  • Club disko
  • Kanoe
  • Akuapark

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Faks
  • Internet
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Dhoma pa duhan
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Restorant à la carte
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Akses per karrige me rrota
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Shezlonge dhe çadra ne plazh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Ashensor
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Wi-Fi falas
  • Dhome per Valixhe
  • Sherbim Mjekesor
  • Rreshqitese per femije
  • Rreshqitese per te rritur
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet
  • Trajtim special per te sapomartuarit

  Sherbime per femije dhe bebe:

  • Animacione per femije
  • Baysitting/Kujdestar femijesh
  • Banje per femije
  • Klub per femijet, Kopesht
  • Baby Cot
  • Ngrohes dhe sterilizues per Biberon dhe shishe
  • Karrige per te ushqyer femijet

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Kuzhine
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Ambjent ndenjeje
  • Kasaforte dhome
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • banje/tualet
  • Tarrace
  • vaske
  • Wi-Fi falas
  • facilitete per kafe dhe caj
  • Shapka

  Te Perfshira Ne Pakete:

  • Fluturimi Charter ✓
  • Transferta ✓
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Belek