Hotel
Rezervim
Parametrat e kërkimit: , nga 02.06.2017 në 09.06.2017, +7 ditë, 2 persona
Destinacioni:
Vendosni destinacionin e vlefshem
Check In:
Check Out:
Te rritur:
Fëmijë:
1. Mosha
2. Mosha
3. Mosha
4. Mosha
Armonia Hotel Lefkada

Armonia Hotel Lefkada

Adresa: Megalo Avlaki Lefkada (Lefkas) P.C.31100 Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Pushime Ekonomike
332,64 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Hoteli ndodhet vetem pak metra larg detit dhe ve ne dispozicionin tuaj 20 dhoma dhe apartamente te pershtatshme per familjare, grupe dhe te rinj. Ju do te keni mundesi te argetoheni ne ambientet qe hoteli ofron per ju , por do te keni mundesi te eksploroni dhe ishujt perreth. Ne dipozicionin tuaj do te jete nje pishine e jashtme, nje pishine per femije, kopesht dhe barbeque e vendosur ne mjediset e jashtme te hotelit.


 • Dhome dyshe Me pamje nga kopeshti ne katin e pare

  Akomodim me mengjes
  332,64 €
 • Dhome dyshe pamje pjeserisht nga deti

  Akomodim me mengjes
  355,32 €
 • Dhome dyshe me pamje nga deti

  Akomodim me mengjes
  468,72 €

Distancat

 • Aeroporti: 35 km
 • Distance nga deti: 50 m
Loading Reviews...
Ponti Beach Hotel

Ponti Beach Hotel

Adresa: Ponti Vasiliki, Vasilikí, 31082, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Pushime Ekonomike
219,24 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Të hotel Ponti Beach eshte i vendosur mbi nje koder te gjelber ne Vasiliki, Lefkada, 39 km larg nga kryeqyteti i ishullit me një pamje të plazhit mahnitës të Vasilikise. Hotel Ponti Beach eshte ndertuar ne vitin 1988 dhe eshte rinovuar në vitin 2009. Nese ju pëlqejne plazhet piktoreske dhe peizazhet, atëherë, hoteli Ponti Beach është zgjedhja ideale për qëndrimin tuaj me të gjitha komoditetet. Ponti Beach ka një pishinë të madhe noti mbi nje kodër të gjelbër me pamje nga fshati i bukur, Vasiliki. Hotel Ponti Beach ka 63 dhoma. 

Distancat

 • Aeroporti: 54 km
 • Distance nga deti: 50 m
Loading Reviews...
Tesoro Hotel

Tesoro Hotel

Adresa: Main Street, Nikiana, 31100, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Pushime Ekonomike
589,68 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Në Nikiana, Lefkas, vetëm nëntë kilometra në jug nga kryeqyteti i ishullit ky hotel është ndërtuar tërësisht me materiale druri dhe guri, është vendi ku tradita takon kohët moderne, stili i shquar i linjës arkitektonike nderthuret ne menyre të përkryer me peizazhin madhështor. Pa pagesë Wi-Fi është në dispozicion në vende publike. 

Distancat

 • Portet: 8 km
 • Distance nga deti: 500 m
Loading Reviews...
Porto Galini

Porto Galini

Adresa: Porto Galini | Nikiana Lefkada Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Sugjerime Nga Amara Travel
756,00 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Kompleksi Turistik shtrihet në një sipërfaqe prej 40 hektarësh, përgjatë një plazhi të bukur të izoluar, ku mysafirët tanë mund pushojne ne ujërat smerald te detit Jon dhe të zbuloni këtë ishull të mrekullueshëm ku shkrihen nuancat blu dhe jeshile! Ndërtesa të veçanta të tipit ishull ne një total prej 135 dhomash dhe suitash të ndërlidhura me rrugica të mbushura me lule te cilat ju lidhin me plazhin duke krijuar një mjedis te kendshem për një përvojë të veçantë pushimesh. 

Distancat

 • Aeroporti: 30 km
 • Distance nga deti: 0 m
 • Distance nga qendra: 4 km
Loading Reviews...
Ionian Blue Bungalows & Spa Resort

Ionian Blue Bungalows & Spa Resort

Adresa: NIKIANAS, Λευκάδα 311 00, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Wellness & Spa
Muaj Mjalti
Sugjerime Nga Amara Travel
987,28 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Jonian Blue Bungalows dhe Spa Resort është një hotel luksoz me 5 yje në Nikiana, Lefkada, 3.7 km nga Perigiali Beach dhe 5 km nga Statuja e Onasis. Ujevarat Dimosari dhe Nidri janë edhe brenda 10 km. Ky hotel ka 2 restorante. Pajisjet  ne plazh përfshijnë cadra dielli, sheslongje dhe peshqir plazhi së bashku me aktivitete te ndryshme në vend si surfing / boogie etj. Per te shpëtuar nga stresi i jetës së përditshme hoteli ofron trajtime te fytyres dhe trupit, banjo turke / hamam dhe sauna. 

Distancat

 • Aeroporti: 30 km
 • Distance nga deti: 0 m
Loading Reviews...
Pegasos Hotel

Pegasos Hotel

Adresa: Nikiana Lefkada, 311.00
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Pushime Ekonomike
409,78 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Hotel pegasos është i vendosur në një mjedis të gjelbër, në Plazhin Limni. Ajo përmban një restorant tradicional dhe një mëngjes bufe. Dhomat kanë Wi-Fi falas dhe një ballkon me pamje te detit Jon. Dhomat me ajër të kondicionuar janë të dekoruara me krevate hekuri dhe orendi druri të errët. Çdo njësi ofron një televizor dhe frigorifer. Të gjitha kane banjo private qe përfshijnë një dush dhe një tharëse flokësh. Pije, kafe dhe akullore janë shërbyer në bar. Restoranti Lefkada ofron gatime tradisionale gjatë drekës dhe darkës. Mysafiret mund ta shijojne ushqimin në ballkonet e tyre me nje pamje spektakolare. Porti piktoresk i fshatit Nikiana ka taverna dhe bare. Stafi në recepsion mund të organizojë udhëtime me varkë afër ishullit Skorpios ose portit të famshëm Katsiki Beach. Nydri është 10 km larg.

Distancat

 • Aeroporti: 30 km
 • Distance nga deti: 30 m
Loading Reviews...
Avra Beach Hotel

Avra Beach Hotel

Adresa: Nidri Lefkadas, 31084 Lefkada, GREECE
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Pushime Ekonomike
267,68 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Avra Beach Hotel eshte nje hotel i ri, i ndodhur ne ishullin Lefkada shume prane Nidrit, qendra e fshatit Nidri ndodhet vetem 300 m larg, Aktion airport ndodhet 35 min nga  hoteli  hoteli  ve  ne  dispozicionin tuaj 50 dhoma total. Prane hotelit ju do te gjeni dhe disa qendra tregtare, minimarket, bare dhe restorante. Taverna eshte vendi qe hoteli ofron per te shjuar kuzhinen greke, gatimet e detit ne nje cilesi te larte, perves saj ju mund te gjeni dhe nje bar kryesor ku pervec pijeve freskuese, alkoolike, joalkoolike vendase dhe te importit. 


Distancat

 • Aeroporti: 45 km
 • Distance nga deti: 0 m
 • Distance nga qendra: 300 m
Loading Reviews...
Santa Marina Lefkada

Santa Marina Lefkada

Adresa: Agios Nikitas, 31080 Áyios Nikítas, Lefkada, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Sugjerime Nga Amara Travel
468,94 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Lefkada është një ishull në detin Jon të lë pa frymë në mes të Korfuzit dhe Kefalonias, aq afër kontinentit sa një urë pesëdhjetë metra i bashkohen te dy. Nje ishull i qetë dhe paqësor, ose i gjallë dhe kozmopolit, ofron një përzierje të kulturave dhe moshave. Plazhet me rërë të mrekullueshme rrethojnë kodrat e pjerrta shkëmbore që çojnë në malet e mbuluar me pisha. Ketu bashkohet dielli dhe deti për t'u bërë një. Miti, legjenda dhe historia jane kombinuar në një mjedis idilik, për të krijuar një kopsht të veçantë të Edenit. 

Distancat

 • Aeroporti: 45 km
 • Portet: 12 km
 • Distance nga deti: 350 m
Loading Reviews...
Eleana Hotel

Eleana Hotel

Adresa: Nikiana Nikiana, 31100 Nikiana, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
364,38 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Eleana hotel eshte nje hotel i ri, modern ne te cilin pushuesit do te gjejne relaks, komfort dhe nje cilesi te larte sherbimi,hoteli ndodhet ne fshatin Nikiana. Hoteli ka nje kapacitet prej 25 dhomash. Hoteli ofron mundesi argetimi per te gjitha moshat, aty ju do te gjeni pishine per te rritur, pishine per femije, lojera per femije, Jacuzzi dhe shume aktivitete tjera. Hoteli ofron nje restorant kryesor ne te cilin ju sherbehen vaktet kryesore me nje bufe te pasur dhe ne nje cilesi te larte, gjithashtu ne dispozicionin tuaj do te gjeni nje restorant a la carte i cili do te jete i hapur ne oret e pasdites duke ju sherbyer  ushqime te lehta shoqeruar me pije freskuese. 


Distancat

 • Aeroporti: 18 km
 • Distance nga deti: 100 m
Loading Reviews...
Porto Ligia Hotel 

Porto Ligia Hotel 

Adresa: Ligia, Lefkada Τ.Κ. 31 100 Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Sugjerime Nga Amara Travel
438,08 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Hoteli është i vendosur në një fshat të qetë peshkimi në periferi të Ligia me atmosferë tradicionale greke. Baret dhe tavernat shërbejnë pjatat tradicionale të kuzhinës greke, si dhe peshk të ndryshem dhe prodhime deti janë te zonës. Qyteti kryesor i Lefkas është vetëm 5 km larg dhe qendra të gjallë turistike e Nidrit 10 km. Është e mundur për të arritur të dyja këto vende nga shërbimi lokal urban. Ky hotel është i rekomanduar për të gjithë klientët të cilët janë në kërkim të cilësisë në një vend të qetë, në kërkim për argëtim, si dhe familjet me fëmijë. 

Distancat

 • Aeroporti: 20 km
 • Distance nga deti: 0 m
Loading Reviews...
Kastro Maistro Hotel

Kastro Maistro Hotel

Adresa: Lefkada – Agios Ioannis
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
309,96 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Kastro Maistro eshte nje grup apartamentesh i ndertuar kohët e fundit dhe i vendosur në zonën e Ait Giannis, 1,5 km nga qyteti Lefkas dhe 600 m nga plazhi interesant i Ai Giannis, i cili shtrihet ne menyre te pabesueshme 3 km rreth gjirit. Apartamentet Kastro Maistro janë të vendosura në rrëzë të malit dhe të gjitha apartamentet kanë një pamje panoramike në det. Ne distancë shumë të shkurtër (600 metra) është e vendosur plazhi me rërë i Ait-Giannis (i cili ka marre cmimin e flamurit blu). 

Distancat

 • Distance nga deti: 600 m
 • Distance nga qendra: 1,5 km
Loading Reviews...
Odyssey Hotel

Odyssey Hotel

Adresa: Agios Nikitas, 'Αγιος Νικήτας Λευκάδας, Ag. Nikitas 310 80, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Pushime Ekonomike
Oferta Speciale
338,80 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Mirë se vini në ishullin smerald te Lefkades ne detin Jon, në kompleksin turistik "Odisea" në Agios Nikitas. Kompleksi përbëhet nga një hotel dhe njesi te pavarura, te pajisura ne manyre te përshtatshme për të siguruar një qëndrim të rehatshëm dhe të këndshëm. Kompleksi ka një pishinë, bar dhe cadra dielli, ku pushuesit mund të admirojnë pamjen panoramike, në çdo kohë të ditës. I vendosur në një peizazh qe të le pa frymë me bukurinë natyrore që krijojne ujërat e kalter te detit Jon, fshati tradicional i Agios Nikitas dhe maleve përreth.

 • Dhome dyshe pamje pjesrisht nga deti

  Akomodim me mengjes
  338,80 €

Distancat

 • Aeroporti: 38 km
 • Distance nga deti: 150 m
Loading Reviews...
Ionian Paradise

Ionian Paradise

Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
316,44 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Ionian Paradise Hotel ndodhet brenda qytetit me te frekuentuar nga turistet ne ishull. Hoteli ka nje peisash te mrekullueshem me peme frutore dhe kopshte plot me lule aromatike te ndryshme. Hoteli eshte i pershtatshem per femije, per te cilet ka lodra dhe libra te ndryshem por edhe per moshat e medha te cilet mund te argetohen me lojra tavoline qe jane vene ne dispozicion nga hoteli.

Distancat

 • Distance nga deti: 0 m
 • Distance nga qendra: 18 km
Loading Reviews...
Rouda Bay Hotel

Rouda Bay Hotel

Adresa: Mikros Gialos Main Street, Mikros Gialos, 31084, Grecia
Pushime Verore
314,51 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Rouda Bay Hotel ndodhet ne Paros te Lefkas, nje fshat relativisht i vogel ne pjesen jugore te Ishullit. Dy qytetet me te aferta jane Nidri 15km larg (i cili eshte vendi me i frekuentuar nga turistet ne te gjithe ishullin) dhe Lefkada 32 km larg (kryeqyteti i Ishullit). Afer ndodhen dhe fshatra te tjere.

Distancat

 • Distance nga deti: 0 m
 • Distance nga qendra: 32 km
Loading Reviews...
Odeon Hotel

Odeon Hotel

Adresa: Ponti, Vasilikí, 31082, Greece
Pushime Verore
Pushime familjare / per femije
566,74 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Odeon Hotel eshte nje nga hotelet me luksoze ne ishull, i vendosur ne menyre ideale 50m larg plazhit dhe rreth 800m nga qendra e fshatit, mu ne zemer te Vasilikise. Hoteli disponon 17 studio te medha (22-25 m2) dhe 2 suita familjare (40 m2) te gjitha me ballkon privat me pamje nga mali apo nga deti. 

Distancat

 • Distance nga deti: 100 m
Loading Reviews...

Lloji I sherbimit

Filtro sipas cmimit

Sipas yjeve

Zgjidh numrin minimal të yjeve:

Lloji I Akomodimit

Facilitetet