Kontokali Bay Resort & Spa

Kontokali Bay Resort & Spa

Adresa: Kontokali, 49100 Corfu - Greece
Parametrat e kërkimit:
 • Kontokali Bay Resort & Spa:

  Ky hotel ndodhet ne pjesen lindore te ishullit te Korfuzit ,  ndodhet vetem 6 km larg nga qendra e ketij ishulli . Eshte i vendosur ne mes kopeshteve me pisha dhe selvive. Kontakoli Bay Resort & Spa, është një kompleks Hotel-bungalow.  Ofron  standart te larte sherbimi dhe arredimi  me kushte  luksoze . Pushuesit gjejne ne te gjitha dhomat kur mberrijne nje shishe vere dhe uje, shapka dhe robdechamber ne menyre mirseardhje .  Ketu te gjithe te ftuarit do te gjejne mundesi te pafundme argetimi, duke ushtruar sportet e ujit,  terrenet sportive   te  vena ne dispozicionin tuaj , duke ju perkushtuar trupit dhe imazhit tuaj ne qendren e fitnesit dhe Spa-ve, duke bere shetitje me varke , hedhje me parashute etj . Hoteli disponon 261 dhoma ne total me kushte moderne dhe cilesore .Te gjitha dhomat double , familjare dhe superiore  ndodhen ne ndertesen kryesore . Villat dhe bungalow  ndodhen ne kopesht , dhoma presidenciale ka pishinen e saj private . Baret dhe restorantet: Hoteli ofron nje mundesi te pafundme zgjedhjesh per vaktet tuaja te ushqimit dhe te pijeve me 4 restorante dhe 3 bare ne dispozicion. Restoranti kryesor Horizont – Ketu sherbehen  te  tre treja vaktet e ushqimit .Asteria dhe Albatros – Te dyja keto restorante ofrojne menu a la carta ,me  kuzhine greke , italiane dhe austriake. Bari kryesor Panorama -  lobby bar  dhe sherben te gjitha llojet e pijeve .Piano bar Alegro bar dhe bari ne pishine  –  Servirin te gjitha llojet e pijeve si pijet e ngrohta ,te ftohta  , alkolike dhe jo alkolike .Akti bar -bari ne plazh si dhe open bar ne teater. 

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Mengjes dhe darke e perfshire pa pijet

  Plazhe:

  • Plazh renor

  Distancat nga:

  • Stacioni I autobusit: 500 m
  • Aeroporti: 6 km
  • Portet: 5 km
  • Distance nga deti: 0 m

  Aktivitetet:

  • Shkolle zhytjeje
  • Ski ne uje
  • Ski ne uje me banane
  • Ekskursione te organizuara
  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Faks
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Dhoma pa duhan
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Restorant à la carte
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Shezlonge dhe çadra ne plazh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Ashensor
  • Taverne
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Dhome per Valixhe
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet

  Sherbime per femije dhe bebe:

  • Baysitting/Kujdestar femijesh
  • Klub per femijet, Kopesht

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • banje/tualet
  • Tarrace
  • Shapka
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Korfuz