Corfu Palace Hotel

Corfu Palace Hotel

Adresa: 2 Dimokratias Avenue, 49100 Corfu, Greece
Parametrat e kërkimit:
 • Corfu Palace Hotel:

  Hoteli Corfu Palace Hotel eshte nje hotel i nje standarti te larte dhe ndodhet ne qender te ishullit te Korfuzit. Eshte ndertuar ne vitin 1954 nga arkitekti  i njohur Sakelarios. Hotelin e kane vizituar  turist nga e gjithe bota. Corfu Palace ofron 106 dhoma me pamje nga deti  te arreduara ne menyre elegante dhe bashkohore te pajisura me te gjithe kushtet e nevojshme per te kaluar pushime te paharruara. Ky vend do jete  ne kujtesen tuaj per nje kohe te gjate Baret dhe Restorantet: Hoteli ve ne dispozicion te pushuesve 4 restorant dhe bare te ndryshme. Schiera Bar - Bari kryesor i ketij hoteli mund te jete vendi kryesor per tu clodhur ne nje vend unik si Korfuzi me bukuri natyrore dhe histori.  Bari ofron te gjitha llojet e pijeve nen tingujt e muzikes Jazz.  Schiera a la carte:  Sherben pjatat me te mira dhe te shijshme ne tarracen e hoteli duke soditur pamjen unike te pejsazhit te ishullit te korfuzit. Sherbehen te gjitha llojet e gatime trandicionale dhe ato  nderkombetare. Restoranti kryesor - Ketu sherbehen te treja vaktet e ushqimit  ne ambjent te brendeshem dhe te jashtem. Sherbehet menu mesdhetare, Franceze, Greke . Bizantino Restorant & Bar - ketu mund te drekosh ose darkosh .

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Fjetje dhe mengjes

  Plazhe:

  • Plazh renor
  • Plazh publik

  Distancat nga:

  • Stacioni I autobusit: 500 m
  • Aeroporti: 1 km
  • Portet: 2 km
  • Distance nga deti: 0 m
  • Distance nga qendra: 1 km
  • Largesia nga Qyteti i Vjeter: 400 m

  Aktivitetet:

  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Mbremje muzikore
  • Club disko
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Faks
  • Internet
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Dhoma pa duhan
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Salle televizori
  • Restorant à la carte
  • Numri I sallave te takimit: 1
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Qender tregtare
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Parking pa pagese
  • Wi-Fi falas
  • Peshqira plazhi me depozit

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • TV
  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • banje/tualet
  • Wi-Fi falas
  • Shapka
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Korfuz