Grecotel Corfu Imperial

Grecotel Corfu Imperial

Adresa: PO Box 130, GR - 49083, Tzavros - Kommeno Corfu, Greece
Parametrat e kërkimit:
 • Grecotel Corfu Imperial:

  Hotel  Grecotel Corfu Imperian ka nje vendodhje fantastike  afer  qendres se  Korfuzit. Ky hotel eshte ndertuar ne vitin 1994 dhe eshte rinovuar totalisht ne vitin 2007 dhe 281 dhoma luksoze.Resorti  eshte i  mrekullueshem I pajisur  me shume vila dhe bungalow i nje standarti te larte 5*. Secila nga keto vila dhe bungalow  jane te pajisura me pishinen e tyre personale . Pushuesit kane ne dispozicion  3 plazhe private per tu relaksuar dhe qetesuar larg monotonise dhe  zhurmes se perditeshme. Te gjithe ndertesat jane 1 kateshe me pamje nga deti . Hoteli disponon ne total 305 dhoma te cilat jane mjafte moderne dhe cilesore me te gjitha kushtet e nevojshme duke jua bere pushimet tuaja nje oaz relaksi dhe kenaqesie .  Pushuesit mund te kalojne momente relaksi  pergjate pishines, bregut te detit, duke lexuar nje liber ne librarine e hotelit, duke u kujdesur per lekuren dhe trupin ne qendren e fitnesit dhe  Spa- ve , duke u argetuar ne animacionet e ndryshme qe hoteli ofron gjate dites dhe nates .Baret dhe restorantet :Hoteli ve ne dispozicion te pushuesve 4  restorante dhe 2 bare per te shijuar ushqimin dhe pijen e tyre te preferuar.Restorant Aristos : Eshte restorant a la carta ,dhe ndodhet ne nje pjese private te ishullit  i cili eshte mjaft elegant dhe me nje menu te zgjedhur .Yali restorant : eshte nje mbi uje qe servire ushqimin me te mire te  prodhimeve te detit. Mon Repos – servir bufe mesdhetare ne ushqim dhe embelsira. Nafsika restorant : ndodhet ne veranden e hotelit , ketu serviret dreka , pijet e ftohta , dhe vaktet e ndermjetme . Bari ne det – ofron te gjitha pijet e nrohta dhe te ftohta ne ditet e nxehta te veres. Tarraca e kokteileve Odise -  Sherben si pub  ne ambjent te hapur per te gjitha moshat duke shijuar pije alkolike  nen tingujt e muzikes dhe valeve te detit .


  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Mengjes dhe darke e perfshire pa pijet

  Plazhe:

  • Plazh renor
  • Plazh Privat

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 14 km
  • Portet: 10 km
  • Distance nga deti: 0 m

  Aktivitetet:

  • Ekskursione te organizuara
  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Kalerim mbi kale
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Faks
  • Internet
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Dhoma pa duhan
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Internet kafe
  • Restorant à la carte
  • Numri I sallave te takimit: 1
  • Sallon bukurie
  • Qender tregtare
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Bar Pishine
  • Cocktailbar
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Wi-Fi falas
  • Dhome per Valixhe
  • Sherbim Mjekesor
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije

  Sherbime per femije dhe bebe:

  • Baysitting/Kujdestar femijesh
  • Klub per femijet, Kopesht

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Ajer I kondicionuar
  • banje/tualet
  • Wi-Fi falas
  • Shapka
  • Frigorifer
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
  • Dhome dyshe Dhome Guestroom me pamje nga deti

   3 880,80 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
   Dhome dyshe Dhome Guestroom me pamje nga deti
   Dhome dyshe Dhome Guestroom me pamje nga detiDhome dyshe Dhome Guestroom me pamje nga deti

   Shërbimet:

   Veçorite e dhomave te hotelit:

   • Emri: dhome dyshe me pamje gna deti
   • Ballkoni
   • Mini frigorifer ne dhome
   • Banje/ tualet
   • Telefone
   • Tv / stacione televizive me satelit
   • Kasaforte ne dhome
   • Tharese Flokesh
   • Wi-Fi me pagese shtese
   • Ajer I kondicionuar
   • Robdechamer dhe shapka
   • Shtreter: Dhoma ka nje krevat matrimonial ose dy krevat tek
   • Siperfaqja e dhomes: 32 m2
   • Divan
   • Hapja e deres me karte elektronike
  • Bungalow Suite Junior me akses ne pishine

   Mengjes + darke
   4 851,00 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Bungalow Familjare me akses ne pishine

   Mengjes + darke
   5 094,32 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Bungalow Deluxe me pamje nga deti ne kat te pare

   Mengjes + darke
   4 042,50 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Korfuz