Amelia Beach Resort Hotel

Amelia Beach Resort Hotel

Adresa: Kizilot Mevkii Cengerkoy Omer Bogazi Mevkii Antalya, 07610 Kızılot, Turkey
Parametrat e kërkimit:
 • Amelia Beach Resort Hotel:

  Hoteli shtrihet ne nje siperfaqe prej 50000 m2, eshte hapur ne Maj te vitit 2008. Ka ne total 475 dhoma, 298 dhoma standarte, 109 dhoma familjare, 55 dhoma connection dhe 4 dhoma per persona me aftesi te kufizuar. Pervec detit te paster me rere dhe me pisha, qe nga hoteli mund te shkosh me nje tunel te nendheshem, ky hotel ju ofron edhe pishina te jashtme (2600 m2), pishine te brendshme (150 m2),  pishine me rreshqitese (220 m2), pishine relax (170 m2) dhe pishine per femije( 50m2).  Pergjate pishinave  dhe ne breg te detit jane  Shezlongjet pergjate pishinave dhe ne breg te detit   ju ofrojne rehati dhe komoditet me  pamjen e mrekullueshme te detit mesdhe  ne sfond. Gjithashtu ne dispozicionin tuaj jane terrenet sportive profesionale dhe ato te breg te detit , sportet ujore , qender fitnesi dhe spa-je per trajtime te vecanta ndaj trupit dhe lekures tuaj, animacionet dhe show-t  ne amfiteater me muzike live nuk do te mungojne per asnje moment te qendrimit tuaj ne kete hotel.  Nje vemendje te vecante i eshte kushtuar dhe femijeve duke ju vene ne dispozicion miniclubin , kendin e lojrave , pishinen per femije  etj. Baret dhe Restorantet: Hoteli operon me sherbimin all inclusive dhe sherben ushqim dhe pije pergjate gjithe dites ne baret dhe restorantet e vena ne dispozicion. Restoranti kryesor - sherbehen te treja vaktet ne bufe te hapur me kapacitet  prej 700 personash  ne ambjentet te jashtem  dhe 400 persona ne ambjentet e brendshme. Turkish restorant a la carte – sherben darken ne ambjent te hapur me prodhime vendase turke  me kapacitet 65 persona.  Italian restorant a la carte  me prodhime italiane me kapacitet 45 persona, Chinese restorant  a  la carte – sherben darken me gatime speciale nga guzhina  kineze  dhe ka nje  kapacitet prej  60 personash . Fishrestorant a la carte -  sherben gatimet me te mira me baze peshku dhe  prodhime deti. Pattisier restorant- sherben  embelsira,kafe dhe caj pergjate gjithe dites. Lobby Bar , Snack Bar ,Bar ne pishine, Bar ne plazh , Disco Bar dhe Vitamin Bar – sherben  pije te ndryshme duke filluar nga ato alkolike dhe ato joalkolike , te ngrohtat dhe te ftohtat , akullore dhe embelsira si dhe kokteile te ndryshme shumengjyreshe.

   

   

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • All Inclusive

  Plazhe:

  • Plazh renor
  • Plazh Privat

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 80 km
  • Distance nga deti: 50 m
  • Distance nga qendra: 20 km

  Aktivitetet:

  • Ski ne uje
  • Ski ne uje me banane
  • Mbremje muzikore
  • Club disko
  • Arobi ne uje
  • Basketboll
  • Volejboll plazhi
  • Bilardo
  • Bowling
  • Lojra elektronike
  • Animacione per te rritur
  • Qender Fitnesi
  • futboll
  • Live Music
  • Fusha Tenisi
  • Pingpong

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Internet kafe
  • Kasaforte ne recepsion
  • Restorant à la carte
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Akses per karrige me rrota
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Shezlonge dhe çadra ne plazh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Cocktailbar
  • Ashensor
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Wi-Fi falas
  • Dhome per Valixhe
  • Sherbim Mjekesor
  • Rreshqitese per femije
  • Rreshqitese per te rritur
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet
  • Loje me Shigjeta
  • Loje Shahu
  • Sherbim 24 ore ne resepsion

  Sherbime per femije dhe bebe:

  • Animacione per femije
  • Baysitting/Kujdestar femijesh
  • Klub per femijet, Kopesht
  • Baby Cot

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • banje/tualet

  Te Perfshira Ne Pakete:

  • Fluturimi Charter ✓
  • Transferta ✓
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
  • Dhome dyshe Garden Block

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   942,06 EUR
   Cmimi total per 6 netë
   për 1 person
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Side