Xanadu Resort

Xanadu Resort

Adresa: Acisu Mevkii, Belek 07500,Belek
Parametrat e kërkimit:
 • Xanadu Resort:

  Nje hotel i bukur dhe luksoz qe ndodhet ne pjesen me te bukur te rivieres turke dhe ofron nje cilesi te larte sherbimi dhe akomodimi per te gjithe te ftuarit e saj. I lokalizuar direkt ne det, ndodhet ne zonen e Belekut, Xanadu Resort Hotel perbehet nga ndertesa kryesore X dhe nga vila bungalow, i cili ofron 420 dhoma ne total te ndara ne standarte, Junior Suite, Family, Family Suite, Golf Suite, Presidential Suites dhe Presidential Villa. Dhomat jane te arreduara me kushte luksoze dhe te pajisura ne menyre moderne. Gjate pushimeve tuaja jo vetem mund te pushoni por mund te kryeni nje sere aktivitesh sportive dhe  mundesi te pafundme argetimi dhe clodhje te pershtatshme per te gjitha moshat. Qendra e fitnesit dhe e Spa jane ne dispozicionin tuaj me trajtime te vecanta per trupin dhe lekuren tuaj. Animacionet show-t dhe spektaklet nuk do te mungojne per asnje moment gjate qendrimit tuaj ne kete hotel. Pishine e brendeshme, e jashtme, pishine per femije me rreshqitese, miniclub, kend lojrash dhe  kujdestari. Terrene te posacme profesionale ne fusha te posacme dhe ne breg te detit per te gjithe pushuesit qe duan te ndihen vital dhe plot energji, sportet e ujit per te gjithe te apasionuarit e botes ujore.  Hoteli eshte i pershtatshem per te rinje, familjare dhe femijet e te gjitha moshave. Baret dhe Resorantet: Hoteli operon me sherbimin ultra all inclusive dhe sherben ushqim dhe pije pergjate gjithe dites ne baret dhe restorantet e vena ne dispozicion me nje shumellojshmeri perzgjedhjesh ne gatime nga guzhina turke dhe ajo nderkombetare.  Restorantin kryesor- ku sherbehet mengjesi, dreka dhe darka ne bufe te hapur.  Gjithashtu ofron edhe disa restorante A La Carte qe hapen nga ora 19.00-21.30 dhe sherben vakte ne ambjente shume luksoze dhe bashkohore. La Cascade restorant- sherben darken me gatimet me te mira nga guzhina  franceze.  Els n pescadors a la carte restorant – sherben gatime speciale nga guzhina meksikane. Dragon a la carte  restorant – sherben gatimet me special nga guzhina  kineze  dhe ajo italiane. Dolce vita restorant – sherben gatimet me te mira nga guzhina italiane. Fish a la carte restorant – sherben gatime special me baze peshku dhe prodhime deti. Brasilian a la carte restorant – sherben gatime speciale nga guzhina braziliane. Lobby bar, Rosebud, Irish Pub, Xanadu Bar, Secret Garden bar, bar ne plazh, disko bar, sport bar, Turkish Coffee House dhe Fashion bar - sherbejne  te gjitha llojet e pijeve duke filluar nga ato te ngrohtat te ftohtat, alkolike dhe joalkolike vendase dhe te importit , kokteile shumengjyreshe me shije te ndryshme.

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Ultra All Inclusive

  Plazhe:

  • Plazh renor
  • Plazh Privat

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 42 km
  • Distance nga deti: 0 m
  • Distance nga qendra: 9 km

  Aktivitetet:

  • Shkolle zhytjeje
  • Ski ne uje
  • Ski ne uje me banane
  • Ekskursione te organizuara
  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Mbremje muzikore
  • Kalerim mbi kale
  • Club disko
  • Parashute
  • Kanoe
  • Lundrim
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira
  • Akuapark
  • windsurfing
  • Jeep Safaris

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Faks
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Internet kafe
  • Kasaforte ne recepsion
  • Salle televizori
  • Restorant à la carte
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Akses per karrige me rrota
  • Qender tregtare
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Shezlonge dhe çadra ne plazh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Cocktailbar
  • Ashensor
  • Garazh me kerkese
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Wi-Fi falas
  • Dhome per Valixhe
  • Sherbim Mjekesor
  • Rreshqitese per femije
  • Rreshqitese per te rritur
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet
  • Loje me Shigjeta
  • Roje Plazhi
  • Loje Shahu
  • Librari

  Sherbime per femije dhe bebe:

  • Animacione per femije
  • Baysitting/Kujdestar femijesh
  • Banje per femije
  • Klub per femijet, Kopesht
  • Baby Cot
  • Ngrohes dhe sterilizues per Biberon dhe shishe
  • Karrige per te ushqyer femijet

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Ambjent ndenjeje
  • Kasaforte dhome
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • banje/tualet
  • Tarrace
  • vaske
  • Wi-Fi falas
  • facilitete per kafe dhe caj
  • hekur per hekurosje
  • Shapka

  Te Perfshira Ne Pakete:

  • Fluturimi Charter ✓
  • Transferta ✓
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
  • Dhome dyshe Standarte

   Ultra all inclusive
   1 074,46 EUR
   Cmimi total per 6 netë
   për 1 person
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Belek