Limak Limra Resort & Hotel

Limak Limra Resort & Hotel

Adresa: Turizm Cad no 15 Kiriş , Kiris, 07980 Kemer, Turkey
Parametrat e kërkimit:
 • Limak Limra Resort & Hotel:

  Hoteli ka nje arkitekture te vecante i vendosur midis gjerberimit ne plazhet e mrekullueshme te Kirishit disa km Larg Kemerit. Zona e Kirishit eshte zona me e preferuar nga turistet per plazhet e tij te bukura. Mali Olimpus shtrihet ne breg te detit duke ju freskuar ne ditet e nxehta te veres. Siperfaqja totale e pishinave eshte 4500 m2 qe rrethohen nga pemet e portokalleve, kendet e lojrave per femije, miniclub per femije, animacione te ndryshme etj. Hoteli eshte mjaft madheshtor dhe  ofron nje cilesi te larte sherbimi dhe akomodimi per te kaluar pushime unike dhe te paharruara. Hoteli eshte inaguruar ne vitin 1998 dhe e rikonstruktuar ne vitin 2009, me nje sipërfaqja 150,000 m2. Perbehet nga nje godinë qendrore me 7 kate, 1 godine anësore me 3 kate & vila. Hoteli ve ne dispozicion te pushuesve rre  859 dhoma në total nga ku 867 dhoma jane standarde, (22-32 m2),7 dhoma familjare, (38 m2), 37 suita, (34 m2) ,1 suitë presidenciale, (1000 m2). Dhomat jane te arreduara ne menyre moderne dhe elegante  te pajisura me kushte shume lukzose. Baret dhe Restorantet: Hoteli operon me sherbimin all inclusive qe dhe ofron ushqime dhe pije pergjate gjithe dites ne baret dhe restorantet e vena ne dispozicion. Ushqimi eshte i shumllojshem dhe mjaft cilesor.  Restoranti Kryesor  Phaselis – ka nje kapacitet prej 1500 vetash me buffe internacionale te hapur. Restorantin Gringos- sherben darken sipas guzhines meksikane me nje shumllojshmeri zgjedhje. Restorantet Ala Carte me kuzhine Turke, Italiane, Meksikane, Japoneze, Kineze dhe Prodhime deti. Gozleme tend – sherben dreken dhe pijet nen nje tende. Lykia  Snack – ndodhet ne ambjent te hapur dhe sherben ushqime te shpejta pergjate gjithe dites. Kapaciteti permbajtes 150 personash.  Galata Snake Restorant – sherben pizza dhe pasta pergjate orarit te drekes  nga ora 13.00- 16.30. Baret e ndryshme qe ofron hoteli jane bari qendror, Likya bar afer pishines - ju ofron pije te ndryshme pergjate gjithe dites. Pije te ngrohta te ftohta, alkolike dhe joalkolike. Disko & Pub bar – hapet pergjete oreve te vona te nates dhe sherben pije te ndryshme importi dhe vendase.  Beer Garden ku mund te shijoni lloje te ndryshme birrash.

   

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Ultra All Inclusive

  Plazhe:

  • Plazh zallor
  • Plazh Privat

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 66 km
  • Distance nga deti: 0 m
  • Distance nga qendra: 7 km

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Kasaforte ne recepsion
  • Restorant à la carte
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Akses per karrige me rrota
  • Qender tregtare
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Shezlonge dhe çadra ne plazh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Cocktailbar
  • Ashensor
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Wi-Fi falas
  • Dhome per Valixhe
  • Sherbim Mjekesor
  • Rreshqitese per femije
  • Rreshqitese per te rritur
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet
  • Loje me Shigjeta

  Sherbime per femije dhe bebe:

  • Animacione per femije
  • Baysitting/Kujdestar femijesh
  • Klub per femijet, Kopesht

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Telefon
  • kasaforte
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • banje/tualet
  • vaske
  • facilitete per kafe dhe caj
  • Shapka

  Te Perfshira Ne Pakete:

  • Fluturimi Charter ✓
  • Transferta ✓
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
  • Dhome dyshe Parku

   Ultra all inclusive
   1 657,20 EUR
   Cmimi total per 6 netë
   për 2 persona
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Kemer