Ikos Dassia

Ikos Dassia

Adresa: Dassia - Main Street, Dassia, 49100, Greece
Ikos DassiaIkos DassiaIkos DassiaIkos DassiaIkos DassiaIkos DassiaIkos DassiaIkos DassiaIkos DassiaIkos DassiaIkos DassiaIkos Dassia
Parametrat e kërkimit:
 • Ikos Dassia:

  Nje hotel i mrekullueshem , ndodhet ne nje nga zonat me piktoreske te ishullit, te rrethuar me kopeshte te mrekullueshme , i cili ju ofron pamje mahnitese te detit Jon dhe pushime te paharruara per te gjithe pushuesit. Do te kemi mundesi te pafundme per tu njohur me bukurite dhe historine e ketij ishulli magjik.  Pozicioni gjeografik eshte i favorshem pasi ndodhet afer qendres se Korfuzit ,aeroportit, monumenteve historike dhe kulturore . Familjet dhe ciftet ketu mund te zbulojne parajsen e vertet. Hoteli ndodhet disa metra larg detit dhe ve ne dispozicion te pushuesve  251 dhoma ne ndertesen kryesore   totalisht te rinovuara duke nderthurur stilin klasik me ate modern. Ne resort do te gjeni 28 bungalow dhe 36 vila te cilat ndodhen ne  kopeshtin e resortit. Ne kete hotel do te gjeni mundesi te pafundme argetimi , duke ushtruar sportin tuaj te preferuar ne ambjentet  qe ofron hoteli. Baret dhe Restorantet: Hotel  Dassia sherben ushqimin me te mire te zones  dhe pjatat me te njohura nderkombetare. Ketu sherbehet guzhina Greke ,Italiane , franceze etj. Menu speciale per femije dhe te rritur . Ushimi mund te serviret dhe ne dhome sipas deshires suaj. Restoranti kryesor Amalthia  ndodhet ne Lobi  dhe ketu sherbehen  vaktet si mengjesi dreka dhe darka  ne bufe te hapur. Triton Taverna   ndodhet ne zonen e plazhit  sherbehet guzhine Italiane  me vet sherbim. Calypso Bar- eshte bari kryesor i hotelit ne zonen e Lobit. Grill House  sherbehen pitet e famshem greke dhe ushqimet karakteristike te zones. Poseidon bari ,sherben pije te ngrohta dhe te ftohta ne zonen e pishines. Ne darke dhe kokteile te ndryshem. Dassia Bar sherben  embelsira  , akullore , pije   ne zonen e plazhit , ofron sncak ,pije dhe kokteile.

   


  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Mengjes dhe darke e perfshire pa pijet

  Plazhe:

  • Plazh renor

  Distancat nga:

  • Stacioni I autobusit: 50 m
  • Aeroporti: 12 km
  • Distance nga deti: 0 m

  Aktivitetet:

  • Ski ne uje
  • Ekskursione te organizuara
  • Parashute
  • Kanoe
  • Zhytje scuba/zhytje

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Internet
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Dhoma pa duhan
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Salle televizori
  • Restorant à la carte
  • Numri I sallave te takimit: 1
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Akses per karrige me rrota
  • Qender tregtare
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Sherbim Mjekesor
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • Kasaforte dhome
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • banje/tualet
  • vaske
  • Wi-Fi falas
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
  • Dhome dyshe Promo me pamje nga kopeshti

   3 241,54 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
   Dhome dyshe Promo me pamje nga kopeshti

   Shërbimet:

   Veçorite e dhomave te hotelit:

   • Emri: dhome dyshe
   • Ballkoni
   • Kasaforte dhome
   • Mini frigorifer ne dhome
   • Banje/ tualet
   • Minibar
   • Telefone
   • Tv / stacione televizive me satelit
   • Kasaforte ne dhome
   • Tharese Flokesh
   • Wi-Fi pa pagese
   • Ajer I kondicionuar
   • Vaske
   • Robdechamer dhe shapka
   • Shtreter: Dhoma ka nje krevat matrimonial ose dy krevat tek
   • Divan
   • Hapja e deres me karte elektronike
  • Dhome dyshe Promo me pamje nga deti

   3 751,44 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
   Dhome dyshe Promo me pamje nga deti

   Shërbimet:

   Veçorite e dhomave te hotelit:

   • Emri: Dhome dyshe me pamje nga deti
   • Ballkoni
   • Makineri per kafe dhe caj
   • Mini frigorifer ne dhome
   • Banje/ tualet
   • Minibar
   • Telefone
   • Tv / stacione televizive me satelit
   • Kasaforte ne dhome
   • Tharese Flokesh
   • Wi-Fi pa pagese
   • Ajer I kondicionuar
   • Vaske
   • Robdechamer dhe shapka
   • Shtreter: Dhoma ofron dy krevat tek dhe nje divan
   • Divan
   • Hapja e deres me karte elektronike
  • Dhome dyshe Superior Sea View

   Ultra all inclusive
   4 380,04 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome dyshe Superior land view

   Ultra all inclusive
   3 356,62 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome familjare Me pamje nga toka

   Ultra all inclusive
   9 328,20 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Korfuz