Cornelia Diamond Golf Resort & Spa

Cornelia Diamond Golf Resort & Spa

Adresa: Iskele Mevkii,07500,Belek
Parametrat e kërkimit:
 • Cornelia Diamond Golf Resort & Spa:

  E ndertuar ne nje siperfaqe prej 200,000 m2, me nje bregdet te paster dhe me gjelberimin e pishave qe laget nga deti mesdhe ofon panorame te mrekulleshme te zones perrreth. Ne dispozicionin tuaj jane rreth  571 dhoma dhe 1200 shtreter  te ndara ne: 413 dhoma Standarte, dhoma familjare, lae family room, golf suita, Blue suites, lake houses, lake villas, diamond suite dhe presidential suite. Hoteli ju ofron nje sere aktivitetesh ditore, show ne mbremje, sporte ujore, 8 pishina te brendshme dhe te jashtme, akuapark dhe 3 jacuzzi, 2 amfiteater per 600 persona, live muzik, party te ndryshme. Hoteli eshte mjaft luksoz dhe ofron nje cilesi te larte akomodimi dhe sherbimi per te gjithe te ftuarit e saj. Ketu do te gjeni mundesi te pafundme argetimi dhe clodhje dhe eshte i pershtatshem per te gjitha moshat. Qendra e fitnesit dhe e Spa-ve jane ne dispozicionin tuaj me trajtime te vecanta per trupin dhe lekuren tuaj. Animacionet show-t dhe spektaklet nuk do te mungojne per asnje moment gjate qendrimit tuaj ne kete hotel. Pishine e brendeshme, e jashtme, pishine per femije me rreshqitese, miniclub, kendlojrash dhe  kujdestari. Terrene te posacme profesionale ne fusha te posacme dhe ne breg te detit per te gjithe pushuesit qe duan te ndihen vital dhe plot energji, sportet e ujit per te gjithe te apasionuarit e botes ujore dhe nen ujore koraloreBaret dhe Restorantet: Hoteli operon me sherbimin ultra all inclusive dhe sherben ushqim dhe pije pergjate gjithe dites ne baret dhe restorantet e vena ne dispozicion me nje shumellojshme perzgjedhjesh ne gatime nga guzhina turke dhe ajo nderkombetare. Diamond restorant - qe eshte restoranti kryesor i ketij hoteli  ku sherbehen te treja vaktet ne bufe te hapur me prodhime te kuzhinave te ndryshme me mundesi te ndryshme zgjedhjesh. The Dome restorant- sherben gatime te shpejta  snack . Gjithashtu hoteli ofron dhe restorante a la carte qe sherbejne darken tuaj nga ora 19.00-21.30 ne ambjente shume luksoze. Sapore restorant a la carte - ka nje  kapacitet  prej 50 persona  dhe ofron gatime speciale nga guzhina  mesdhetare.  Sumach dhe Lacantha  a la carte  restorant- ka nje  kapacitet prej  39 personash  dhe sherben gatime speciale nga guzhina turke. Forest out a la carte restorant - sherben darken ne ambjent te hapur me mundesi zgjedhje nga guzhina  latine dhe Amerikane Veriore. Tain Pen a la carte restorant  -  sherben darken me gatime speciale nga guzhina aziatike  lindore. Fish &love  a la carte restorant - ofron prodhime deti dhe peshku. Bubble gold vip a la carte restorant - eshte restorant privat dhe sherben gatime speciale nderkombetare per te gjithe te ftuarit e saj. Bubble French a la carte restorant - ofron  gatime speciale nga guzhina  franceze. Barbeque  Restorant- sherben gatime ne zgare per te gjithe te apasionuarit  . The shine bar, Moulen Rose, La Boheme bar, The Dome Bar, Roll club bar, Crassula spa bar, Cue Club bar, Salmakis, Purple Rain, Memaid dhe Sea Bird- sherbejne  te gjitha llojet e pijeve duke filluar nga ato te ngrohtat te ftohtat, alkoolike dhe joalkoolike vendase dhe te importit, kokteile shumengjyreshe me shije te ndryshme.

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • All Inclusive Premium

  Plazhe:

  • Plazh renor
  • Plazh Privat

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 39 km
  • Distance nga deti: 0 m
  • Distance nga qendra: 7 km

  Aktivitetet:

  • Shkolle zhytjeje
  • Ski ne uje
  • Ski ne uje me banane
  • Ekskursione te organizuara
  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Mbremje muzikore
  • Kalerim mbi kale
  • Club disko
  • Parashute
  • Kanoe
  • Lundrim
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira
  • Akuapark
  • windsurfing
  • Jeep Safaris

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Faks
  • Internet
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Dhoma pa duhan
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Internet kafe
  • Kasaforte ne recepsion
  • Salle televizori
  • Restorant à la carte
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Akses per karrige me rrota
  • Qender tregtare
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Shezlonge dhe çadra ne plazh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Cocktailbar
  • Ashensor
  • Garazh me kerkese
  • Taverne
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Wi-Fi falas
  • Dhome per Valixhe
  • Sherbim Mjekesor
  • Rreshqitese per femije
  • Rreshqitese per te rritur
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet
  • Loje me Shigjeta
  • Roje Plazhi
  • Trajtim special per te sapomartuarit
  • Loje Shahu

  Sherbime per femije dhe bebe:

  • Animacione per femije
  • Baysitting/Kujdestar femijesh
  • Banje per femije
  • Klub per femijet, Kopesht
  • Baby Cot
  • Ngrohes dhe sterilizues per Biberon dhe shishe
  • Karrige per te ushqyer femijet

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Kuzhine
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Ambjent ndenjeje
  • Kasaforte dhome
  • Ajer I kondicionuar
  • Xhakuzi
  • minibar
  • tharese flokesh
  • Ngrohje
  • banje/tualet
  • Tarrace
  • vaske
  • Wi-Fi falas
  • facilitete per kafe dhe caj
  • hekur per hekurosje
  • Shapka
  • Frigorifer

  Te Perfshira Ne Pakete:

  • Fluturimi Charter ✓
  • Transferta ✓
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
  • Dhome dyshe Pamje nga kopeshti ( femija i 2-te pa krevat)

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   2 966,20 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome dyshe Standarte me pamje pjeserisht nga Deti (FEMIJA I DYTE PA KREVAT)

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   3 044,38 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome dyshe Superiore pamje nga deti (FEMIJA I DYTE PA KREVAT)

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   3 200,56 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome familjare Pamje nga kopeshti ( femija 2-te pa krevat)

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   5 908,90 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Belek