Cornelia De Luxe Resort

Cornelia De Luxe Resort

Adresa: Ileri Basi Mevkii Antalya,07500,Bele
Parametrat e kërkimit:
 • Cornelia De Luxe Resort:

  Nje hotel i mrekullueshem qe ndodhet ne bregdetin me te bukur te rivieres turke, vetem 50 min larg nga aeroporti i Antalias. Hoteli ofron nje cilesi te larte sherbimi dhe akomodimi per te gjithe te ftuarit e saj.  Ky hotel ka fituar nje sere cmimesh qe nga viti 2009 si: Conde Nast Johansen (Sustinable Hospitality And Corporate Social Responsibility 2012 Winner), Ace Of Mice (Best Congress Hotel In Antalya), Tripadvisor Traveller's Choice Award (Top 25 All-Inclusive Resort In Turkey). Ne dispozicionin tuaj jane  381 dhoma ne total dhe 850 shtreter te ndara ne: dhoma standarte, dhoma familjare, dhoma Apart Unit (triplex), Lake hauses, Grand Deluxe Suite, Deluxe Suite. Gjate pushimeve tuaja jo vetem mund te pushoni por mund te kryeni nje sere aktivitesh sportive dhe  mundesi te pafundme argetimi dhe clodhje te  pershtatshem per te gjitha moshat. Qendra e fitnesit dhe e Spa-ve jane ne dispozicionin tuaj me trajtime te vecanta per trupin dhe lekuren tuaj. Animacionet show-t dhe spektaklet nuk do te mungojne per asnje moment gjate qendrimit tuaj ne kete hotel. Pishine e brendeshme , e jashtme , pishine per femije me rreshqitese , miniclub , kendlojrash dhe  kujdestari . Terrene te posacme profesionale ne fusha te posacme dhe ne breg te detit per te gjithe pushuesit qe duan te ndihen vital dhe plot energji, sportet e ujit per te gjithe te apasionuarit e botes ujore dhe nen ujore koraloreBaret dhe Restorantet: Baret dhe Restorantet: Hoteli operon me sherbimin ultra all inclusive dhe sherben ushqim dhe pije pergjate gjithe dites ne baret dhe restorantet e vena ne dispozicion me nje shumellojshme perzgjedhjesh ne gatime nga guzhina turke dhe ajo nderkombetare. Cornelius restorant - eshte restoranti kryesor i ketij hoteli dhe  sherbehen mengjesi,dreken, darken dhe mengjesi i vone ne bufe te hapur me mundesi te ndryshme zgjedhje sipas deshires tuaj. Gjithashtu hoteli ofron dhe restorantet a la carta te cilet sherbejne darken tuaj ne ambjente luksoze nga ora 19.30-21.30. Florian a la carte restorant - sherben darken me specialitetet me te mira nga guzhina  nderkomentare. Hedera a la carte restorant – sherben darken me specilitetet me te mira nga guzhina  mesdhetare. Nazar a la carte  restorant- sherben darken me prodhimet me te mira nga  guzhina  turke. Italian a la carte restorant – sherben gatimet me te mira nga guzhina italiane.  Nuk mund te leme pa permendur edhe baret qe ofron hoteli si: Citrus bar - me lengje te fresketa frutash, Salmakis Disko & bar, Olea Bar, Solaris bari ne plazh, Harmonia bar, Hedera bar dhe Dephne bar - sherbejne  te gjitha llojet e pijeve duke filluar nga ato te ngrohtat te ftohtat, alkoolike dhe joalkoolike, vendase dhe te importit , kokteile shumengjyreshe me shije te ndryshme.

   

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Ultra All Inclusive

  Plazhe:

  • Plazh renor
  • Plazh Privat

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 37 km
  • Distance nga deti: 0 m
  • Distance nga qendra: 5 km

  Aktivitetet:

  • Shkolle zhytjeje
  • Ski ne uje
  • Ekskursione te organizuara
  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Mbremje muzikore
  • Kalerim mbi kale
  • Club disko
  • Parashute
  • Kanoe
  • Lundrim
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira
  • Akuapark
  • windsurfing
  • Jeep Safaris

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Faks
  • Internet
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Dhoma pa duhan
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Internet kafe
  • Kasaforte ne recepsion
  • Salle televizori
  • Restorant à la carte
  • Numri I sallave te takimit: 3
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Akses per karrige me rrota
  • Qender tregtare
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Shezlonge dhe çadra ne plazh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Cocktailbar
  • Ashensor
  • Garazh me kerkese
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Wi-Fi falas
  • Dhome per Valixhe
  • Sherbim Mjekesor
  • Rreshqitese per femije
  • Rreshqitese per te rritur
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet
  • Loje me Shigjeta
  • Roje Plazhi
  • Trajtim special per te sapomartuarit
  • Loje Shahu

  Sherbime per femije dhe bebe:

  • Animacione per femije
  • Baysitting/Kujdestar femijesh
  • Klub per femijet, Kopesht
  • Baby Cot
  • Menu ushqimi per bebe

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Ambjent ndenjeje
  • Kasaforte dhome
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • Ngrohje
  • banje/tualet
  • Tarrace
  • vaske
  • Wi-Fi falas
  • facilitete per kafe dhe caj
  • Shapka
  • Frigorifer

  Te Perfshira Ne Pakete:

  • Fluturimi Charter ✓
  • Transferta ✓
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
  • Dhome dyshe Standarte pamje pjeserisht nga deti ndertesa kryesore

   Ultra all inclusive
   2 546,68 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome dyshe Standarte me pamje nga deti ndertesa kryesore

   Ultra all inclusive
   2 702,80 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Suite junior Villa

   Ultra all inclusive
   3 047,70 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome familjare Ndertesa Kryesore

   Ultra all inclusive
   4 280,65 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome Cornelia Vila kopeshti

   Ultra all inclusive
   2 483,98 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Belek