Calista Luxury Resort

Calista Luxury Resort

Adresa: Tasliburun Mevkii Antalya, 07500,Belek
Parametrat e kërkimit:
 • Calista Luxury Resort:

  I lokalizuar ne mes te pyllit me pisha dhe bregdetit perle te Mesdheut, ne shpirtin e turizmit ku natyra dhe deti behen njesh ne Belek. Calista Luxury Resort me nje siperfaqe prej 120.000 m2, me dizajnin unik te arkitektures, me certifikatat TSE-ISO-EN 22000, Food Safety Management System Certificate, ISO-9000, Quality Management System Certificate , OHSAS 18001, Occupational health and safety management system Certificate, ISO 14000, Environmental Management System eshte nje vend perfekt per pushime te paharruara.  Hoteli ka ne 502 dhoma standarte, 92 dhoma Connection, 6 Dhoma per personat me aftesi te kufizuara, 18 Suita, 63 dhoma Familjare, 2 Suita Presidenciale si dhe 1 King Suite. Ofron 5 fusha tenisi te ndertuara sipas standarteve nderkombetare, pishine me uje te ngrohte, akuapark me 4 rreshqitese, sporte ujore, wind Surfing , Sailing school, Flyer, Banana, Mega bowl, Ringo, Chariot Warbird, Wet’n Wild Flyer, Patriot, Parasailing, Catamaran ,Waterskiing, Boats, Canoes, Boat Tour, Jetski, Bocce Balls, Bowling, Shuffleboard, Video games, Mini Football, Basketball, Beach Volleyball, 5 Water Polo, lojra ne pishine, Golfers, Card Players, aerobi, fitness center, table tennis, volleyball, basketball, 2 fusha futbolli, mini klub masazhe te ndryshme, banjo turke, hamam.  Tek Calista do te kaloni momente te paharruara edhe me femijet tuaj duke ju dhene mundesi te merni pjese ne aktivitet familjare,si: Best Family Olympics, Best Child Game Show, Family Shuffleboard. Ky hotel ofron aktivitete dhe show gjate dites dhe ne mbremje ,muzike live, party ne disko, karaoke, show  pergjate gjithe diteve te qendrimit  tuaj ne kete hotel. Baret dhe Restorantet: Hoteli operon me sherbimin ultra all inclusive dhe sherben ushqim dhe pije pergjate gjithe dites ne baret dhe restorantet e vena ne dispozicion me nje shumellojshme perzgjedhjesh ne gatime nga guzhina turke dhe ajo nderkombetare. Restoranti kryesor Bellum restorant-   sherbehen te treja vaktet ne bufe te hapur  prodhime vendase dhe nderkombetare. The Garden restorant - sherben dreken me  prodhime te shpejta Snack . Elegance a la carte restorant – sherben gatimet me te mira  ne vila me specialitetet me te mira  nga guzhinat te ndryshme nderkombatare. Sakura  a la carte restorant- sherben gatime speciale  me gatimet me te mira nga guzhina aziatike.  Timo a la carte restorant – sherben specialitetet me te mira nga guzhina  italiane. Turca a la carte  restorant – sherben gatime speciale me prodhime vendase turke dhe otomane. More a la carte restorant – sherben specialitet me te mira  me baze peshku dhe prodhime deti . La Carne a la carte restorant – sherben darken me gatime speciale mishi.  Turca dhe BBQ   restorant – sherben dreken ne pishine me prodhime te shpejta dhe prodhime zgare. White bar, Black Bar, Deep bar, Bowl bar, The Jazz bar, Breeze bar, bar ne plazh dhe ne pishine dhe Cafe Calista- sherbejne  te gjitha llojet e pijeve duke filluar nga ato te ngrohtat te ftohtat , alkolike dhe joalkolike vendase dhe te importit, kokteile shumengjyreshe me shije te ndryshme.

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Ultra All Inclusive

  Plazhe:

  • Plazh renor
  • Plazh Privat

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 39 km
  • Distance nga deti: 0 m
  • Distance nga qendra: 8 km

  Aktivitetet:

  • Shkolle zhytjeje
  • Ski ne uje
  • Ski ne uje me banane
  • Ekskursione te organizuara
  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Mbremje muzikore
  • Kalerim mbi kale
  • Club disko
  • Parashute
  • Kanoe
  • Lundrim
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira
  • Akuapark
  • windsurfing
  • Jeep Safaris

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Faks
  • Internet
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Dhoma pa duhan
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Internet kafe
  • Kasaforte ne recepsion
  • Salle televizori
  • Restorant à la carte
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Akses per karrige me rrota
  • Qender tregtare
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Shezlonge dhe çadra ne plazh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Cocktailbar
  • Ashensor
  • Taverne
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Wi-Fi falas
  • Dhome per Valixhe
  • Sherbim Mjekesor
  • Rreshqitese per femije
  • Rreshqitese per te rritur
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet
  • Loje me Shigjeta
  • Roje Plazhi
  • Trajtim special per te sapomartuarit
  • Loje Shahu

  Sherbime per femije dhe bebe:

  • Animacione per femije
  • Baysitting/Kujdestar femijesh
  • Banje per femije
  • Klub per femijet, Kopesht
  • Baby Cot
  • Ngrohes dhe sterilizues per Biberon dhe shishe
  • Karrige per te ushqyer femijet

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Kuzhine
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Ambjent ndenjeje
  • Kasaforte dhome
  • Ajer I kondicionuar
  • Xhakuzi
  • minibar
  • tharese flokesh
  • Ngrohje
  • banje/tualet
  • Tarrace
  • vaske
  • Wi-Fi falas
  • facilitete per kafe dhe caj
  • hekur per hekurosje
  • Shapka
  • Frigorifer

  Te Perfshira Ne Pakete:

  • Fluturimi Charter ✓
  • Transferta ✓
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
  • Dhome dyshe Superiore me pamje nga kopeshti

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   3 385,70 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome dyshe Standarte pamje nga deti

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   3 698,32 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome familjare Dubleks

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   4 807,33 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome dyshe Superiore kopeshti 2 femije falas

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   3 385,84 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Dhome dyshe Superiore me pamje nga deti 2 femije falas

   All inclusive ( ushqim dhe pijet te perfshira)
   3 709,66 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Belek