Xanadu Island

Xanadu Island

Adresa: Akcabuk, Akyarlar koyu Ada caddesi No.10/1, Turgutreis 48960, Bodrum, Turkey
Parametrat e kërkimit:
 • Xanadu Island:

  Xanadu island eshte nje hotel luksoz I cili ndodhet ne pjesen perendimore te qytetit te Bodrumit I njohur per bukurine e tij natyrore. I vendosur ne nje gadishull privat rethuar nga kopeshte te mrekullueshme dhe ujerat e kaltra te Egjeut. Hoteli ve ne dispozicionin tuaj dhoma dhe suita te cilat jane te pershtatura per te rinj, cifte dhe familjare. Te gjitha dhomat jane te arreduara ne menyre komforte dhe moderne. Pushuesit do te kene mundesi te argetohen ne ambientet e vena ne dispozicionin e tyre. Nje amfiteater I cili ofron shfaqje te ndryshme, animacione pergjate dites dhe darkes. Gjithashtu ju do te gjeni nje pishine te brendshme, dy pishina te jashtme, dhome lojerash, bowling, qender aktivitetesh sportive, qender multifunksionale, qender spaje dhe sauna. Nuk do te mungojne as aktivitetet per pushuesit e vegjel per te cilet do te ofrohet nje pishine, nje miniclub ne te cilet femijet tuaj mund te argetohen duke zhvilluar lojera te ndryshme dhe nje snowpark. Baret dhe restorantet: Hoteli operon me sherbimin all inclusive.Ne  restorantin kryesor  te  hotelit ne te cilin ju do te keni mundesi te shijoni gatime nga kuzhina turke dhe ajo nderkombetare te servirura ne bufe te hapur. Azzuro a la carte restaurant sherben gatime te kuzhines italiane. Aegan restaurant servir ushqime nga kuzhina turkem te gatuara ne menyre tradicionale dhe produktet e peshkut. Meyhane restaurant qendron I hapur gjate sezsonit te veres nga data 15 korrik – 17 shtator, restoranti ofron produktet e peshkut dhe frutat e detit. Archipelago bar ofron pije te ndryshme te cilat mund ti shijoni ne mjedise te kendshme dhe relaksuese. Xanadu bar ndodhet ne ambientet e brendshme te hotelit dhe ofron qetesine e kerkuar nga ju ne shoqerine e pijeve te shumta. Rosebud bar ofron pije te ndryshme si vendase, te importit, alkolike dhe joalkolike si dhe ushqime te lehta dhe te shpejta. Lobby bar eshte ne sherbimin tuaj duke ju ofruar nje variete pijesh dhe koktelie  te ndryshme. Disco bar hapet gjate oreve te vona  te darkes dhe ofron pije te ndryshme nen tingujt e muzikes live.

   

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Ultra All Inclusive

  Plazhe:

  • Plazh zallor
  • Plazh renor
  • Plazh Privat

  Distancat nga:

  • Distance nga deti: 0 m

  Aktivitetet:

  • Shkolle zhytjeje
  • Ski ne uje
  • Ski ne uje me banane
  • Ekskursione te organizuara
  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Mbremje muzikore
  • Kalerim mbi kale
  • Club disko
  • Lundrim
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira
  • windsurfing
  • Jeep Safaris

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Faks
  • Internet
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Dhoma pa duhan
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Internet kafe
  • Kasaforte ne recepsion
  • Salle televizori
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Akses per karrige me rrota
  • Qender tregtare
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Shezlonge dhe çadra ne plazh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Cocktailbar
  • Ashensor
  • Garazh me kerkese
  • Taverne
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Dhome per Valixhe
  • Sherbim Mjekesor
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet
  • Loje me Shigjeta
  • Roje Plazhi
  • Trajtim special per te sapomartuarit

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Kuzhine
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • kasaforte
  • Ambjent ndenjeje
  • Kasaforte dhome
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • Ngrohje
  • banje/tualet
  • Tarrace
  • vaske
  • Wi-Fi falas
  • facilitete per kafe dhe caj
  • hekur per hekurosje
  • Shapka
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
  • Suite Courtyard

   Ultra all inclusive
   1 724,80 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Suite Sunset

   Ultra all inclusive
   1 928,64 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
  • Suite Deluxe

   Ultra all inclusive
   2 069,76 EUR
   Cmimi total per 7 netë
   për 2 persona
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Bodrum