Danai Beach Resort and Villas

Danai Beach Resort and Villas

Adresa: Nikiti 63088 Halkidiki
Parametrat e kërkimit:
 • Danai Beach Resort and Villas :

  Eshte nje nga resortet me te medha ne Greqi. Anetar i hoteleve lider ne bote. Hoteli ndodhet ne nje vend te izoluar ne Sithonia. Hoteli eshte i rrethuar nga pishat mesdhetare ,lulet shume ngjyreshe dhe nga  bimesia e harlisur. Danai eshte nje pjese parajse mbi toke dhe ofron cilesi te larte sherbimi, akomodimi, luksi, shtrihet aty ku ujrat e thella takohen me qiellin e kalter dhe rera e bardhe shtrihet pafundesisht, ne bregdetin me pisha te detit Egje. Hoteli ndodhet rreth 50 min larg nga airoporti i Selanikut.  Ketu do te keni mundesi te darkoni ne restorant a la carta  qe  serviret  ne veranden e hotelit dhe sherben te gjitha specialitetet e peshkut. Do te keni mundesi te pafundme argetimi duke praktikuar sportet tuaja te preferuara ne terrenet sportive qe hoteli ve ne dispozicion, duke u kujdesur dhe relaksuar ne qendren e Spave, sauna ,jakuzzi etj, duke shijuar ushqimet e kendeshme qe mjeshtrat e guzhines vene ne dispozicionin tuaj, duke bere me shetitje me varke per te eksploruar kete bregdet dhe natyre te mrekullueshme. Ky hotel ju ofron pushuesve akomodim ne vilat,apartamentet dhe dhomat luksoze me nje sherbim te jashtzakonshem gjithmon ne dispozicion duke permbushur cdo kerkese te tyren. Ofron suite speciale per te sapomartuarit. Animacione dhe muzike live. Baret dhe Restorantet : Ketu do te shijoni  ushqimin me te mire qe keni provuar ndonjeher ne jeten tuaj. Danai dining experience: sherben darka romantike ne breg te detit duke krijuar nje hapesire private me qirinje dhe piano per momentet tuaja romatike dhe te vecanta . Hoteli koleksionon 850 lloje te ndryshme vererash. The Squirrel eshte restoranti me i famshem ne te gjithe Greqine me guzhinjerin me te famshem me fame boterore. Ketu gatimet jane unike. Ketu do te ndjeni kenaqesin maksimale te te ushqyerit me luksin qe rrethon ambjentin kudo. Restorant a la carte Andromeda – ketu sherbehen gatime me pjata nderkombetare ne tarracen e hoteli ne ambjent te hapur duke soditur pamjen e bukur dhe natyren e mrekullueshme, organizohen nata surprize me gatime te ndryshme si: nata e sushit, nata italiane, nata franceze etj. Sea house grill – sherben ushqim te pjekur  ne breg te detit si peshke, mish  etj duke i shoqeruar me sallatra te ndryshme . Sea side bar – Bari  ndodhet ne breg te detit dhe sherben pije te ndryshme  te ngrohta te ftohta, alkolike dhe jo alokolike, embelsira akullore. Ne oret e mbremjes ketu sherbehen dhe kokteile te ndryshme me fruta.

  Shërbimet:

  Plazhe:

  • Plazh renor

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 85 km
  • Distance nga deti: 0 m

  Aktivitetet:

  • Ski ne uje
  • Ekskursione te organizuara
  • Shtegje per ecje dhe vrap
  • Mbremje muzikore
  • Kalerim mbi kale
  • Kanoe
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Sauna
  • Faks
  • Internet
  • Restorant
  • Zyre kembimi valutor
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Salle televizori
  • Numri I sallave te takimit: 2
  • Sallon bukurie
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Shezlonge dhe çadra ne plazh
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Wi-Fi falas
  • Dhome per Valixhe
  • Sherbim Mjekesor
  • Roje Plazhi

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • Ambjent ndenjeje
  • Kasaforte dhome
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • banje/tualet
  • Tarrace
  • vaske
  • Wi-Fi falas
  • facilitete per kafe dhe caj
  • Shapka
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Halkidiki