Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)

Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)

Adresa: Acharavi, Corfu, Greece
Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village)
Parametrat e kërkimit:
 • Grecotel Costa Botanica (ex. Gelina Village):

  Nje parajse e pazbuluar  ne pjesen veriore te ishullit te Korfuzit deri disa vite me pare  e fshehur mes malit  dhe mes pyllit  te dendur dhe te gjelbert. Bregdeti ketu eshte i sheshte dhe me rere te bardhe qe ben nje kontrast mbreslenes me kaltersine e thelle te detit Jon. Midis kesaj parajse eshte ndertuar resorti i mrekullueshem Grecotel Costa Botanica. Duke mos kursyer mrekullite si nga natyra dhe dora e njeriut. Ne kete resort do te gjeni qender sportive, qender fitnesi, Aqua parkun gjigan me rreshqitset e tij per te rritur dhe femije, pishinat per te rritur dhe femije, kendin e lojrave, animacionet e ndryshme gjate dites dhe nates, baret ne ambjent te hapur dhe te mbyllur, restorantet e shumta me ushqimet e tij tradicionale dhe nderkombetare. Grecotel Costa Botanica Hotel ofron restorantin kryesor me prodhime te ndryshme vendase, barin kryesor the Captain's bar si dhe restorant me vet sherbim tek waterparku dhe bar kafe. Ne hotel ndodhen   livadhe dhe lumenj te vegjel dhe nje nder plazhet me te bukura ranore te detit Jon. Ngjitur me Grecotel Costa Botanica ndodhet akuparku gjigand.Ka nje siperfaqe rreth 400.000 m2 me natyre dhe nje bregdet me 750 m te gjate. Grecotel Costa Botanica eshte nje kompleks ndertesash, te gjitha jane te ndertuara sipas arkitektures Greke, klasike dhe  antike. Hoteli ve ne dispozicion te pushuesve 120 suita me 4 shtreter, 61 suita me 5 shtreter, 20 suita me 6, 16 luxurious suite me dy dhoma gjumi, 9 maisonettes ne bregdet dhe 56 studio me tre shtreter. Keto jane te pajisura me nje standart te larte sherbimi . Hoteli ve ne dispozicion mundesi te pafundme argetimi per pushuesit  pishinen kryesore, sporte ujore canoe pedalo, catamaran, windsurfs,  mesime sailing, club per femijet, Hydropolis water park ka nje siperfaqe prej 30000 m2, ofron jo vetem rreshqitese gjigande dhe pishina per pushiesit por edhe nje kompleks sportive,  sporte te ndryshme, si tenis, volejboll, futboll, aerobi, sporte ujore, ofron akullore dhe kafe per tu freskuar, si dhe kopesht zoologjik.


  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • All Inclusive

  Plazhe:

  • Plazh renor

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 350 km
  • Distance nga deti: 0 m
  • Distance nga qendra: 500 m

  Aktivitetet:

  • Shkolle zhytjeje
  • Ski ne uje
  • Ski ne uje me banane
  • Ekskursione te organizuara
  • Kanoe
  • Lundrim
  • Zhytje scuba/zhytje
  • Barke Kajak me qira
  • Akuapark
  • windsurfing
  • Lojra elektronike
  • Qender Fitnesi
  • Pingpong

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Pishine e brendshme
  • Pishine femijesh
  • Sauna
  • Internet
  • Restorant
  • Dhoma pa duhan
  • Pastrim kimik
  • Bar brenda hotelit
  • Internet kafe
  • Salle televizori
  • Numri I sallave te takimit: 1
  • Sallon bukurie
  • Qender trajtimi & SPA
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Dyqan suveniresh
  • Boutique
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Bar Pishine
  • Recepsion per makine me qira
  • Taverne
  • Parking pa pagese
  • Bar ne plazh
  • Dhome per Valixhe
  • Rreshqitese per femije
  • Rreshqitese per te rritur
  • Peshqira plazhi me depozit
  • Klub lojrash per femije
  • Amfitater
  • Ambjent per te luajtur femijet

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Kuzhine
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • Ambjent ndenjeje
  • Kasaforte dhome
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • tharese flokesh
  • banje/tualet
  • Tarrace
  • facilitete per kafe dhe caj
  • Frigorifer

  Shënime

  • Gelina Village Waterpark

   Bari ne Akuapark nuk eshte i perfshire , eshte me pagese.

 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Korfuz