istanbul-1

Stamboll

4 Dite/ 3 Nete
 
Stamboll/ Turqi
Duke Filluar Nga • Stamboll

  Itinerari

  Dita e Parë
  -Nisja nga Tirana ne oren 23:00 , (1 dite para dates se nisjes )
  Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit nepermjet Shkupit dhe Sofjes . Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare mberrijme ne Stamboll .Akomodimi ne hotel pasdite.

  Dita e Dytë
  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Hipodromi, Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, Sarajet e Sulltanit( TopKapi) . Kohe e lire ne Grand Baazar. Akomodimi ne hotel ne Stamboll.Opsionale , TURKISH SHOW .

  Dita e Tretë
  Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453 , shetitje me anije ne Bosfor, vizite ne Dolma Bahce & ne shetitoren kryesore ( SHESHI TAKSIM ) . Qendrim i lire nen sugjerimin e guides . Akomodimi ne hotel .

  Dita e Katërt
  Mengjesi ne hotel, nisja drejt Tiranes nepermjet Shkupit dhe Sofjes . Ndalesa te shkurtra gjate rruges . Mberritja ne Tirane ne darke vone .