6151381778_e1da93dcd2_b

Ski ne Mavrove

2 Dite/ 1 Nete
 
Mavrove/ Maqedoni
Duke Filluar Nga • Ski ne Mavrove

  Itinerari

  Dita e pare

  Nisja nga Tirana ne oren 07:00. Do te vazhdojme udhetimin tone drejt doganes se Qafe Thanes ku do te bejme nje ndalese per pushim te shkurter ne zonen e Librazhdit. Pasi te mbarojne procedurat doganore ne Qafe Thane, ndalesa e rradhes do te jete ne qytetin e Ohrit ku do te vizitojme shetitoren kryesore, fortesen e Samuelit dhe atraksionet e tjera turistike. Me pas do te vazhdojme udhetimin per ne qytetin e Struges ku do te pershkruajme lumin Drin i Zi dhe do te kemi kohe te lire per konsumimin e drekes. Akomodimi ne hotel, konsumimi i darkes.

  Dita e dyte

  Pas mengjesit nisemi per ne Mavrove. Kohe e lire per te ski deri ne oren 15.30. Nisja per Tirane dhe mberritja ne darke rreth ores 21:00-22:00

  Sugjerohet te keni me vete :

  -Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,