ista

Viti i Ri ne Stamboll

4 Dite/ 3 Nete
 
Stamboll/ Turqi
Duke Filluar Nga • Viti i Ri ne Stamboll

  Itinerari

  Dita e Pare :
  Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 0245. Mbërritja në Stamboll në 0620. Pritja nga përfaqësuesi ynë. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit. Pa mbrritur në Qender, në pjesën aziatike, vizitohet Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Vazhdon vizita në Qëndrën e Stabollit Taksim. Sistemimi në Hotel. Passite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte në hotel.

  Dita e Dyte:
  Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme të Shën Sofisë. Dollmabahce, Kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës.
  Opsionale: Darka Speciale e Vitit të Ri. Muzikë dhe Argetim.

  Dita e Trete:
  Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë. Pasdite,
  OPSIONALE:Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa.

  Dita e Katert:
  Mëngjesi në Hotel. Të lirë në Qendrën Tregare deri në Transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 21:40. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 21:30.