cappadocia-hot-air-balloon-ride-with-small-group-full-day-city-tour-in-g-reme-336093

Stamboll-Cappadocia

4 dite/3 nete
 
,Cappadocia/Turqi
Duke Filluar Nga • Stamboll-Cappadocia

  Itinerari

  Dita e Pare

  Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit.
  Fluturimi për në Stamboll.
  Nisja në 03:30. Mberritja në Stamboll në 06:05.
  Fluturimi për në Kayseri.
  Nisja në 09:10.
  Mbrritja në Kayseri në 10:30.
  Ndalesë në Luginën Devrent, e quajtur ndryshe dhe Lugina e Imagjinates.Vizitohet Punishte Qeramike në Avanos,Qyteti i Avanos,PAshabag
  Akomodim darkë dhe Fjetje në Hotel.

  Dita e Dytë

  Në mëngjes herët, Fluturim me balona.
  Hyrja – 80 Euro me Rezervim paraprak dhe 90-100 Euro me Rezervim gjatë udhëtimit – Qëndrimi 1 orë
  Mëngjesi në hotel.
  Vizitë në Luginën e Dashurisë.
  Hyrja Falas – Qëndrimi 30 minuta.
  Vizitë në Muzeun e Hapur Goreme Muzeu i hapur Goreme i ngjan një kompleksi të përbërë nga shumë manastire të vendosura krah për krah, secila me kishën e vet fantastike. Kishat e gdhendura në shkëmb, me piktura murale me ngjyra që mbajnë të gjithë freskinë e tyre origjinale.
  Hyrja 8 – 10 Euro – Qëndrimi 1 orë
  Pasdite vizitë në Goreme.Kthimi në Hotel. Darkë dhe Fjetje në Hotel.

  Dita e Trete

  Mëngjesi në hotel.
  Vizitë ne Ortahisar, per të shijuar pamjen magjike qe ofron kalaja e Ortahisar.Vazhdon udhëtimi drejt drej Qytetit Nëntokësor të Kaimakli.
  Vizitë në Kalanë Uchisar, qytetin historik Hitit të ndërtuar në një shkëmb.
  Vizitë e lirë në qytet ku mund të shijohen prodhimet tradicionale të zonës Uchisar, ëmbëlsirat dhe frutat e thata.
  Pasdite shëtitje me motorra me katër rrota Për të eksploruar më shumë shkretetirën e Göremes si dhe për të ssoditur perëndimin magjik në realizohet shëtitje me motorra. Eshtë e nevojshme që të kesh njohuri fillestare te levizjes me makinë ose motorr.
  Hyrja 20 Euro për motorr per 1 ose 2 personë – Qëndrimi 2 orë
  Kthimi në Hotel.
  Darkë dhe Fjetje në hotel.

  Dita e Katërt
  Transfertë me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Stamboll.
  Nisja nga Kayseri në 10:55. Mberritja në aeroportin e Stambollit në 12:15. Vizitë në qytetin e Stambollit.
  Vizita në Xhaminë Blu.Vazhdon Vizita në Shën Sofi Sofi – Hagia Sofia,Hipodrom
  Nisja pë në Eminoy, stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor.
  Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa.
  Hyrja 10 Euro - Qëndrimi 2 orë
  Vazhdon vizita në Qendrën e Stabollit, në Sheshin Taksim.
  Nisja për në Aeroport.
  Nisja nga Stambolli në 23.15.
  Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 00:00.