A panoramic view of Portokali (Orange) Beach in Sithonia, Halkidiki, Greece with a tourist ship. Its original name is Kavourotripes.

Expired: Pakete 5-ditore ne Halkidiki

4 nete/5 dite
 
Halkidiki,Greqi
Duke Filluar Nga • Expired: Pakete 5-ditore ne Halkidiki

  Itinerari

  Dita e Pare 
  Nisja nga Tirana ne oren 23:00 te nates 1 dite para dates se nisjes .Vazhdimi i udhetimit per ne token Greke nepermjet doganes se Kapshtice. Ndalesa te shkrutra gjate rruges per kafe . Mberritja ne mengjes ne hotel ne Halkidiki .Check-ini do te behet ne oren 13:00 - 14:00 dhe deri ne ate ore mund te shfrytezoni pishinen ose plazhin prane hotelit .Konsumi i drekes ne hotel . Qendrim i lire per plazh . Konsumimi i darkes ne hotel .

  Dita e Dyte 
  Pas mengjesit nisemi per te shetitjen rreth e perqark zones se Kassandras ( e quajtur ndryshe si gishti i pare i Halkidikis) . Ne kte shetitje do te kete 3 ndalesa per plazh ne plazhet me te mire te zones .Perafersisht kjo shetitje zgjate 6-7 ore dhe eshte zgjedhje opsionale pasi ka nje kosto extra 10 euro/personi dhe pjesmarrja minimale duhet te jete 20 persona . Kthimi ne hotel pasdite . Konsumimi i darkes ne hotel.

  Dita e Trete
  Mengjesi ne hotel .Vazhdimi i udhetimit per ne zonen e Pefkohorit per plazh . Qendrimi ne Pefkohor deri pasdite . Kthimi per ne hotel . Konsumimi i darkes ne hotel .Opsionale shetitje mbremje ne Selanik ( extra 10 euro/personi, pjesmarrja minimale 20 persona)

  Dita e Katert
  Mengjesi ne hotel . Opsionale shetitje me anije Toroneos per vizite ne zonen e Sithonias ( gishti i dyte i Halkidikis) Extra per anijen , 30 euro/personi .
  Kjo shetitje e mbrekullueshme zgjat 6 - 7 ore . Kthimi ne hotel . Konsumimi i darkes ne hotel . Me pas vizite mbremje ne zonen e Pefkohorit ( Fshati Turistik me i madh i Halkidikis ne te cilne ndhodhen Tavernat ,Clubet ).Qendrimi 2-3 ore , me pas kthimi neper hotele.

  Dita e Peste
  Mengjesi ne hotel . Check out ne oren 10:00 . Qendrim per plazh deri ne oren 14:00. Konsumimi i drekes ne hotel . Nisja per ne Tirane ne oren 14:30. Mberritja ne Tirane ne darke

  Shenim
  -Nese nuk deshironi te ndiqni programin mund te shfrytezoni facilitetet e hotelit , pishinen , ose plazhet prane tyre .
  -Ne rastet kur programet me autobus jane gjate drekes ( ushqimi i vaktit te drekes merret qe ne mengjes me vete i paketuar)