ski_centar_kolasin_1450

Ski ne Kolashin

2 Dite/ 1 Nete
 
Kolashin/Mal i Zi
Duke Filluar Nga • Ski ne Kolashin

  Itinerari

  Dita e pare

  Nisja nga Tirana ne oren 7:30 te mengjesit . Kalimi i kufirit nga dogana e Hanit te Hotit. Pushim te shkurter ne Shkoder. Pas proceduarave kufitare, vazhdimi i udhetimit drejt Podgorices.Vizitohet Ujevara e Niagares. Pas vizites ne Ujevaren e Niagares, vazhdim i udhetimit per ne Podgorice ne qendren tregtare me te madhe ne Malin e Zi, Delta City.Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e shumte dhe per te bere shopping. Rreth ores 17:00 akomodimi ne Hotel,i cili ndodhet 800 m larg qendres se qytetit ne nje distance prej 10-15 minutash ne kembe. Kohe e lire per te pushuar dhe per te perdorur spa e hotelit si jakuzzi, sauna, banjo turke dhe palestren.
  Opsionale: Personat qe do deshirojne guida do ju shoqeroje ne kembe, per te vizituar qytetin e Podgorices. Darka ehste buffe e hapur ne restorantin e hotelit. Pas konsumimit te darkes qendrim i lire per te shfryezuar clubet e qytetit .

  Dita e dyte

  Pas konsumimit te mengjesit, ne oren 08:30 nisemi drejt Kolashinit .
  Mberritja ne Kolashin rreth ores 10:00 dhe qendrimi atje perafersisht deri ne oren 14:30.
  Mundesi per per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore. Sugjerohet te konsumohet dreka ne restorantet e zones.
  Nisemi per ne Tirane .Ndalesa rruges per kafe dhe pushim .Mberritja ne Tirane ne darke.

  *PISTA E SKIJIMIIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
  Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur skiatoret nga njera piste ne tjetren.

  Sugjerohet te keni me vete :
  -Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,