Monastery of Roussanou, UNESCO world heritage Meteora, Greece

Pranvere ne Meteora

2 Dite/ 1 Nate
 
Janine, Meteora / Greqi
Duke Filluar Nga • Pranvere ne Meteora

  Itinerari

  Dita e Pare

  Nisja nga Tirana në oren 05.00 drejt doganes se Kakavies ku gjate rruges do te kemi nje ndalese per pushim dhe konsumimin e mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme per ne qytetin e Janines kryeqendres se Epirit. Vizitohet Kalaja, Sheshi Qëndror, dhe opsionale vizita ne Ishull e cila ofron dhe mundesi te konsumimit te drekes. Pasdite, vazhdimi i rrugës për në Kallabaka fshati i cili eshte i vendosur posht shkembinjve te Meteores. Sistemimi dhe akomodimi në hotel. Darka e lire ne Kallabaka.

  Dita e Dytë

  Mengjesi në hotel. Paradite, vizitë panoramike ne manastiret e Meteores. Me pas nisemi per ne qytetin e Kosturit(Kastoria) ku do te konsumojme dhe dreken.Vazhdon udhëtimi për në Shqipëri nga dogana e Kapshtices. Ndalesa te shkurtra gjate rruges per kafe. Mberritja në Tiranë rreth ores 21:30.