Santa Marina Lefkada

Santa Marina Lefkada

Adresa: Agios Nikitas, 31080 Áyios Nikítas, Lefkada, Greece
Santa Marina LefkadaSanta Marina LefkadaSanta Marina LefkadaSanta Marina LefkadaSanta Marina LefkadaSanta Marina LefkadaSanta Marina LefkadaSanta Marina LefkadaSanta Marina LefkadaSanta Marina Lefkada
Parametrat e kërkimit:
 • Santa Marina Lefkada:

  Lefkada është një ishull në detin Jon të lë pa frymë në mes të Korfuzit dhe Kefalonias, aq afër kontinentit sa një urë pesëdhjetë metra i bashkohen te dy. Nje ishull i qetë dhe paqësor, ose i gjallë dhe kozmopolit, ofron një përzierje të kulturave dhe moshave. Plazhet me rërë të mrekullueshme rrethojnë kodrat e pjerrta shkëmbore që çojnë në malet e mbuluar me pisha. Ketu bashkohet dielli dhe deti për t'u bërë një. Miti, legjenda dhe historia jane kombinuar në një mjedis idilik, për të krijuar një kopsht të veçantë të Edenit. Fshati i Agios Nikitas formon një amfiteatër të shkëlqyer për pemët e pasura te ullinjve, plazhit te artë dhe ujit të pastër poshtë ne gji. I ndodhur në anën perëndimore, dhe më të paprekur te ishullit dhe dymbëdhjetë kilometra nga kryeqyteti Lefkada ky fshat i çuditshëm peshkimi është një destinacion popullor pushimesh. Vendosur në mënyrë ideale në një kodër sipër fshatit është Santa Marina. Një hotel modern, e cili është i zbukuruar me shume shije me stil lokal tradicional. Hoteli disponon pesëdhjetë e gjashtë dhoma, disa prej të cilave mund të akomodojne deri në katër persona, te cilat ofrojnë edhe hapësirë ​​dhe rehati. Të gjitha dhomat janë të pajisur me ballkone, ajer te kondicionuar, mini-bar, WiFi, TV. Hoteli ofron një pishinë luksoze noti, me bar pishinë, barbeque, bar qendror, tarracë e sipërme dhe restorant. Të gjitha me pamje te mahnitshme panoramike.

  Shërbimet:

  Vakte dhe ushqime te ofruara:

  • Mengjes dhe darke e perfshire pa pijet

  Plazhe:

  • Plazh renor

  Distancat nga:

  • Aeroporti: 45 km
  • Portet: 12 km
  • Distance nga deti: 350 m

  Aktivitetet:

  • Ski ne uje
  • Ekskursione te organizuara
  • Kalerim mbi kale
  • Zhytje scuba/zhytje
  • windsurfing

  Pajisjet e hotelit dhe facilitetet:

  • Pishine e jashtme
  • Restorant
  • Dhoma pa duhan
  • Bar brenda hotelit
  • Kasaforte ne recepsion
  • Sherbim dhome 24 ore
  • Shezlonge dhe çadra ne pishine
  • Bar Pishine
  • Ashensor
  • Parking pa pagese

  Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me:

  • Ballkoni
  • TV
  • Telefon
  • Televizion satelitor
  • Ajer I kondicionuar
  • minibar
  • banje/tualet
 • Kontrollo disponibilitetin dhe cmimet
  Nga:
  Deri:
  Të rritur
  Femijë:
  1. Mosha e fëmijës:
  2. Mosha e fëmijës:
  3. Mosha e fëmijës:
  4. Mosha e fëmijës:
 • No Reviews Available for this Hotel

Oferta Speciale për Lefkada