Hotel
Rezervim
Parametrat e kërkimit: , nga 02.06.2017 në 09.06.2017, +7 ditë, 2 persona
Destinacioni:
Vendosni destinacionin e vlefshem
Check In:
Check Out:
Te rritur:
Fëmijë:
1. Mosha
2. Mosha
3. Mosha
4. Mosha
Rivari Hotel

Rivari Hotel

Adresa: Kamari 84700 | Santorini Cyclades | Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Sugjerime Nga Amara Travel
705,60 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Rivari hotel ndodhet ne fshatin e bukur bregdetar te kamarit. Hoteli kombinon stilin e jashtem tradicional cikladik me dekorin e brendshem modern. Hoteli ka 70 dhoma dhe apartamente moderne dhe te rehatshme te pajisura me ajer te kondicionuar, kuzhine te kompletuar, TV satelitor, internet wifi,  minibar, telefon, muzike, ballkon dhe banjo me vaske /dush. Restoranti kryesor ofron mengjes dhe darke me bufe te hapur me nje perzgjedhje te madhe nga produktet locale dhe recetat tradicionale. Pool Snack Bar prane pishines ofrojne pije te ndryshme, ushqime te lehta dhe produkte te zgares gjate gjithe dites. Main Bar sherben pije te ndryshme dhe kokteje shumengjyreshe deri ne oret e von ate mbremjes. Hoteli ka nje pishine me uje te fresket per te rritur, nje dhome bilardoje, bibloteke, tenis tavoline dhe ofron shume sherbime dhe lehtesira te tjera per te bere qendrimin tuaj sa me te kendshem.

Distancat

 • Distance nga deti: 300 m
 • Distance nga qendra: 9 km
Loading Reviews...
Caldera villas

Caldera villas

Adresa: Akrotiri, Akrotiri, 84700, Greece Akrotiri, Akrotiri, 84700, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
1.971,20 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Caldera View Resort është e vendosur në mes të vendbanimeve tradicionale Megalochori-Akrotiri në një mjedis të qetë, 70 metra nga shkëmbinjtë e Calderas. Caldera View Resort ofron një nga pishinat me të mëdha në ishull, me hydromassage dhe ujëvarë. Caldera View Resort është ndërtuar në stilin cikladik me ngjyra që reflektojnë mjedisin Santorinas dhe detin Egje. VIew Café - Bar Restorant eshte vendi ideal për t'u çlodhur dhe per pamjet unike te muzgut duke shijuar pije freskuese dhe kuzhinë të shijshme tradicionale greke. Me një vend ideal për udhëtime me stacion autobusi të drejtë në frontin e pronës, Caldera View është vetëm 7 km nga qyteti Fira  dhe Aeroporti, 3 km nga porti, 2 km nga rrënojat e lashta dhe te famshme te plazhit te Kuq dhe 1 km  nga Megalochori. Stili cikladik dhe ngjyrat e detit Egje, të buta, të qeta dhe relaksuese mbizotërojnë në ambjentet e jashtme dhe gjithashtu ato të brendshme.

Distancat

 • Stacioni I autobusit: 0 m
 • Aeroporti: 7 km
 • Portet: 3 km
 • Largesia nga qendra Historike: 7 km
Loading Reviews...
Kalimera Hotel

Kalimera Hotel

Adresa: Thera 847 00, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Muaj Mjalti
Sugjerime Nga Amara Travel
462,56 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Kalimera Hotel është një ndertese tradicionale në Akrotiri e Santorinit. Hoteli është biznes familjar, i cili ofron një akomodim të ngrohtë dhe mikpritës për të gjithë mysafirët. Me shtimin e objekteve të reja, kanë bërë Kalimeran një kompleks modern i cili i plotëson edhe mysfiret me kerkues. Hoteli është ndërtuar shumë afër zonës arkeologjike Akrotiri dhe ofron pamje të pakrahasueshme të Calderas dhe detit. Kalimera mund të jetë zgjidhje ideale për ata që dëshirojnë të vizitojnë gjetjet arkeologjike dhe relaksim duke shijuar natyrën me pamje madhështore. Hoteli eshte vendi ideal për qetësi dhe relaksim, si dhe për të dashuruarit e natyrës dhe udhëtimeve. Gjeologët dhe Αrkeologe nga e gjithë bota e vizitoje vazhdimisht kete hotel. Kalimera Hotel përmban 22 dhoma, apartamente dhe maisonettes të cilat ofrojnë të gjitha komoditetet moderne. Arkitektura tradicionale cikladike mbizotëron në të gjitha hapësirat, ndërsa i është dhënë vëmendje deri ne detaje te fundit. Stafi menaxhues i Hotelit është gjithmonë aty, duke ofruar shërbime profesionale dhe një mirëseardhje të ngrohtë.

Distancat

 • Stacioni I autobusit: 20 m
 • Aeroporti: 10 km
 • Portet: 9 km
 • Distance nga deti: 200 m
 • Largesia nga qendra Historike: 1 km
Loading Reviews...
Mediterranean Beach

Mediterranean Beach

Adresa: Kamari Beach , KAMARI, SANTORINI, CYCLADES, GREECE
1.074,08 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Mediterranean beach hotel eshte I vendosur ne plazhin e kamarit ne ishullin e Santorinit. Mediterranean Beach konsiston ne 70 dhoma dhe Bungalos te gjitha te pajisura me ajer te kondicionuar, telefon, internet, TV satelitor, muzike, banjo me dush/vaske, tharese flokesh dhe ballkon shumica me pamje nga deti. Restoranti i hotelit sherben mengjesin dhe darken me bufe te hapur. Dy Baret e hotelit perkatesisht ne lobby dhe prane pishines ofrojne pije dhe udhqime te lehta gjate gjithe dites. Hoteli ka nje pishine per te rritur dhe nje pishine per femije, kend lojrash per femije, sauna dhe ofron aktivitete te ndryshme dhe sporte ujore per pushuesit e tij.

Distancat

 • Aeroporti: 3 km
 • Portet: 12 km
 • Distance nga deti: 0 m
Loading Reviews...
Orizontes Hotel And Villas

Orizontes Hotel And Villas

Adresa: Pyrgos, Santorini, 84700, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Muaj Mjalti
Sugjerime Nga Amara Travel
862,40 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Orizontes Hotel & Villas eshte I vendosur ne menyre ideale ndermjet qyetit te Firas dhe fshatit Pyrgos duke ofruar pamje mahnitese te Ishullit te Santorinit, Calederes dhe Vullkanit te famshem, Oias, Firas, Akrotirit dhe ujerave te kristalta te detit Egje. Hoteli eshte ndertuar ne majen e nje kodre te rrethuar nga vreshta dhe kombinon arkitekturen tradicionale cikladike me dekorin e brendshem modern.

 • Dhome dyshe me pamje nga deti

  Akomodim me mengjes
  862,40 €
 • Dhome dyshe Executive me pamje ga deti

  Akomodim me mengjes
  1.168,16 €
 • Dhome dyshe Executive me pamje nga kopeshti

  Akomodim me mengjes
  1.121,12 €

Distancat

 • Aeroporti: 5,8 km
 • Portet: 4,6 km
 • Distance nga qendra: 200 m
Loading Reviews...
Atlantis Beach Villa Hotel

Atlantis Beach Villa Hotel

Adresa: Greece, Cyclades island Perissa Santorini
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Muaj Mjalti
Sugjerime Nga Amara Travel
752,64 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Atlantis Beach Villa është anëtar i Meltemi Hotele dhe Resorte që ka një vend të drejtpërdrejtë bregd te detit me një plazh unik me rere te zeze të Perivolos. Hotelet Meltemi janë të përhapur kryesisht ndermjet Perissas dhe Perivolos, me dy njësi të vendosura në anën e ishullit Caldera. Perivolos është i vendosur në pjesën jugore të Santorinit, dhe ai perfshin plazhin më të gjatë dhe më të mirë të ishullit. Pergjate Perivolos, vizitorët mund të gjejne një shumëllojshmëri të madhe të baresh dhe restorantesh të vendosura në afërsi të hotelit, që shërbejnë gatimet më përfaqësuese të Santorinit. Pamja e Perivolos është sigurisht plazhi mbreselenes me zezë rërë, i cili është më i gjati në Santorini dhe është i organizuar mirë. Në plazhet Perivolos vizitorët mund të gjejne shumëllojshmeri baresh pasdite, si dhe aktivitete zhytjeje dhe sporte uji.

Distancat

 • Distance nga deti: 0 m
Loading Reviews...
Veggera Hotel

Veggera Hotel

Adresa: VEGGERA HOTEL Suites, Maisonettes-Apartments & Rooms for Rent Perissa, 84703, Santorini Island
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Destinacionet Kryesore
Sugjerime Nga Amara Travel
1.740,48 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Veggera Hotel ndodhet ne plazhin famoz te Perisses. I ndertuar me stil neoklasik dhe tradicional cykladik, hoteli disponon 54 dhoma te bollshme, 4 apartamente, dhe 2 suita luksoze. Te gjitha jane te pajisura me ajer te kondicionuar, TV satelitor, internet wifi,  minibar, telefon, muzike, ballkon, banjo me vaske/dush. Restaurant Veggera me dekorin neoklasik dhe ngjyrat e ngrohta sebashku me atmosferen e qete ofron eksperience unike te pamjeve mahnitese mbi detin Egje dhe shije te shkelqyera te kuzhines greke dhe asaj lokale me nje sherbim cilesor. Pool Bar pran pishines sherben kokteje te ndryshme, akullore shume ngjyreshe, embelsira dhe snack gjate gjithe dites. Hoteli ka 2 pishina per te rritur, nje pishine per femije, sauna, Jacuzzi, palester plotesisht te pajisur, dhe salon bukurie. Hoteli ofron sherbime dhe lehtesira te tjera per te bere qendrimin tuaj sa me te kendshem dhe te paharrueshem.

Distancat

 • Stacioni I autobusit: 100 m
 • Aeroporti: 15 km
 • Portet: 12 km
 • Distance nga deti: 0 m
Loading Reviews...
Sunshine Hotel Santorini

Sunshine Hotel Santorini

Adresa: Kamari - Santorini - Island - Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Sugjerime Nga Amara Travel
672,00 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Sunshine Hotel eshte nje hotel bregdetar me 3 yje, i vendosur ne plazhin e bukur vullkanik te Kamarit, 8km nga kryeqyteti i Santorinit, Fira, 12 km nga porti Athinios dhe 5km nga aeroporti. Dhomat e bollshme dhe te plotesisht te rinovuara me dekor unik dhe paisjet e nevojshme do te shperblejne pritshmerite tuaja.

Distancat

 • Aeroporti: 5 km
 • Portet: 12 km
 • Distance nga deti: 0 m
Loading Reviews...
Star Santorini Hotel

Star Santorini Hotel

Adresa: Megalochori, Megalokhórion, 84700, Grecia
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Destinacionet Kryesore
Sugjerime Nga Amara Travel
431,20 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Star hotel ndodhet 50m larg Calderes, ne fshatin tradicional te Megalochorit ne Santorini duke ofruar pamje panoramike te te vullkanit dhe pernedimeve unike te diellit. Hoteli ka 40 dhoma, 3 studio dhe 3 suita te gjitha te pajisura me telefon, minibar, TV dhe radio. Te gjitha dhomat kane ajer te kondicionuar. Mengjesi sherbehet cdo dite ne dhomen e mengjesit. Bari i hotelit sherben pije te ndryshme gjate gjithe dites. Hoteli ka nje pishine me Jacuzzi dhe hidromasazh dhe nje pishine tjeter me rrjete volejbolli, nje kend lojrash per femije, tenis tavoline dhe parking. Sherbim transporti me minibus dhe bicikleta dhe makina me qera jane disa nga sherbimet qe ofron hoteli. Plazhet me te mira te Santorinit (Perissa, Perivola, Vlychada) ndodhen ne nje distance prej 3km, zona arkeologjike e Akrotirit 6km dhe qyteti i Firas 6km larg.

Distancat

 • Distance nga deti: 3 km
 • Distance nga qendra: 6 km
Loading Reviews...
Athermi Suites

Athermi Suites

Adresa: Megalochori , Megalochori, 84700, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Muaj Mjalti
Sugjerime Nga Amara Travel
1.176,00 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Athermi Suites eshte nje hotel I vogel luksoz i cili ndodhet ndodhet ne Megalokori te Santorinit. Me nje pamje spektakolare te kraterit dhe detit Egje hoteli ofton 10 suita luksoze te pajisura me ajer te kondicionuar, TV satelitor, minibar, tharese flokesh, telefon etj. Hoteli ofron mengjes me bufe te hapur ndersa bari sherben pije te ndryshme dhe ushqime te lehta gjate gjithe dites. Ne nje distance te shkurter ndodhen restorante, bare dhe dyqane te ndryshme. Makina me qira jane te disponueshme ne hotel. Pakimi i automjeteve ofrohet falas nga hoteli.

Distancat

 • Aeroporti: 6,5 km
 • Distance nga qendra: 6,5 km
Loading Reviews...
Blue Diamond Bay

Blue Diamond Bay

Adresa: Main Street, Perissa, 84703, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Destinacionet Kryesore
Muaj Mjalti
423,36 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Blu Diamond Bay eshte nje hotel me menaxhim familjar i cili ndodhet ne Perisa te Santorinit. Hoteli eshte vetem pak metra larg plazhit te zi ranor te Perises. Pozicioni i privilegjuar e ben ate ideal per pushime te shkurtra dhe te gjata. Hoteli eshte i ndertuar sipas stilit tradicional cikladik me ngjyrat blu dominuese ne te gjitha siperfaqet. Hoteli ofron dhoma te medha me dekorim te bukur dhe qe karakterizohen nga mobilimi modern. Te gjitha jane te pajisura me ajer te kondicionuar, telefon, TV satelitor, banjo, kasaforte, minibar, tharese flokesh, ballkon etj. Hoteli ka nje pishine te madhe me jacuzzi te integruar dhe nje pishine per femijet. Hoteli ofron mengjesin ne dhomen e mengjesit. Pool Bar prane pishines sherben pije te ndryshme gjate gjithe dites. 


Distancat

 • Distance nga deti: 0 m
Loading Reviews...
Avianto Suites

Avianto Suites

Adresa: Imerovigli, Imerovigli, 84700, Greece
Pushime Verore
Cifte dhe te rinjte
Pushime Luksoze
Muaj Mjalti
Sugjerime Nga Amara Travel
1.155,00 €
Cmimi total per 7 netë
për 2 persona
Me Shume Info...

Avianto Suites ndodhet shume afer sheshit qendror te fshatit magjepses te Imeroviljit ne Santorini. Kompleksi ka 5 studio te dekoruara secila ne menyre te vecante, luksoze dhe moderne. Secila nga studiot eshte e pajisur me ajer te kondicionuar, TV satelitor, Telefon, tharese flokesh, dush me hidromasazh, pantofla, rrobedeshamber etj. Te gjitha studiot kane pamje nga deti. Hoteli ofron mengjes amerikan ne dhome, pije mireseardhje, internet WiFi falas ne te gjitha ambjentet e kompleksit e shume sherbime te tjera. 

Distancat

  Loading Reviews...
  Caldera Romantica

  Caldera Romantica

  Adresa: Akrotiri, Akrotiri, 84700, Greece
  Pushime Verore
  Cifte dhe te rinjte
  Wellness & Spa
  Muaj Mjalti
  407,68 €
  Cmimi total per 7 netë
  për 2 persona
  Me Shume Info...

  Caldera Romantica eshte I ndertuar ne fshatin e bukur Akrotiri, ne pjesen jugore te Santorinit. Hoteli ndodhet pikerisht ne rrugen qe te con per ne farin e Ishullit. Nga ky vend unik mund te shijohet perendimi spektakolar i diellit dhe gjiri i calderes. Plazhi i kuq, nje nga plazhet me te famshem dhe te bukur te Santorinit, eshte vetem pak minuta larg Akrotirit. Shkembinj te kuq gjigand dhe guaralec te kuq krijojne nje pamje qe nuk e keni pare ne asnje vend tjeter. 

  Distancat

  • Distance nga qendra: 15 km
  Loading Reviews...
  Cosmopolitan Suites

  Cosmopolitan Suites

  Adresa: Main Street, Fira, 84700, Greece
  Pushime Verore
  Cifte dhe te rinjte
  Pushime Luksoze
  Muaj Mjalti
  Sugjerime Nga Amara Travel
  2.233,00 €
  Cmimi total per 7 netë
  për 2 persona
  Me Shume Info...

  I vendosur ne buze te kraterit, Cosmopolitan  Suites eshte nje hotel i vogel luksoz ne Santorini me nje pamje mahnitese te detit mu ne zemer te Fires, kryeqendra e gjalle e Santorinit. Hoteli eshte i vendosur ne menyre ideale afer restoranteve, bareve dhe dyqaneve, gjithashtu ndodhet afer transportit publik, teleferikut i cili lidhet me shume vende te njohura turistike. Hoteli ofron 10 dhoma dhe suita luksoze te dekoruara me shume shije ne stilin bashkohor. Te gjitha jane te pajisura me ajer te kondicionuar, TV satelitor, kasaforte, tharese flokesh, CD player, rrobdeshamber, pantofla etj. Pool Bar prane pishines sherben pije te ndryshme dhe ushqime te lehta gjate gjithe dites duke ofruar pamje unike. Hoteli ofron shume lehtesira dhe sherbime te tjera per te bere qendrimin dhe pushimin tuaj te paharrueshem.

  Distancat

  • Aeroporti: 10 km
  Loading Reviews...
  White Hotel Santorini (adults only)

  White Hotel Santorini (adults only)

  Adresa: Main Street, Fira, 84700, Greece
  Pushime Verore
  Cifte dhe te rinjte
  Muaj Mjalti
  Sugjerime Nga Amara Travel
  2.841,30 €
  Cmimi total per 7 netë
  për 2 persona
  Me Shume Info...

  White Hotel eshte i vendosur ne shpatet e Imeroviglit te bukur duke ofruar pamje spektakolare te ishullit. I ndertuar ne tre nivele, kompleksi krenohet me disa nga verandat me te medha private ne Santorini. 2 Km larg nga qendra e Fires, 10 km nga porti dhe 8 km nga aeroporti. Hoteli disponon 9 suita te dekoruara me stil secila me dhome te vecante ndenje dhe banjo luksoze. Te gjitha suitat jane te pajisura me ajer te kondicionuar, TV satelitor, internet wifi,  minibar, telefon, muzike, verande, banjo me vaske/dush, disa nga suitat kane jacuzzi. Mengjesi sherbehet ne dhome. Hoteli ka nje pishine per te rritur dhe ofron masazhe te ndryshme, sallon bukurie, manicure/pedicure me kerkese paraprake. 

  Distancat

  • Aeroporti: 10 km
  Loading Reviews...

  Lloji I sherbimit

  Filtro sipas cmimit

  Sipas yjeve

  Zgjidh numrin minimal të yjeve:

  Lloji I Akomodimit

  Facilitetet